تاریخ انتشار: ۱۱:۱۷ - ۱۸ دی ۱۳۹۹
تعداد نظرات: ۵ نظر

واکنش روحانی به حوادث دیروز آمریکا/ نشان دادند دموکراسی غربی چقدر فَشل و سست است

رئیس جمهور گفت: دیدید در آمریکا چه اتفاقی افتاد. دیدید دموکراسی غربی چقدر فشل و سست است و بنیان قوی ندارد و متاسفانه علی‌رغم پیشرفت علمی یک آدم پوپولیست آمد و چه ضربه‌های بزرگی به کشورش و منطقه ما زد.

شورش در آمریکا

رویداد۲۴ حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در آئین بهره برداری از طرح‌های ملی وزارت جهاد کشاورزی و معاونت علمی رئیس جمهوری گفت: بسیار خوشحالیم که چهلمین پنجشنبه افتتاح های بزرگ به شرکت های دانش بنیان اختصاص پیدا کرد.

وی با تاکید بر اهمیت واکسن‌های حوزه کشاورزی ادامه داد: برای تهیه این واکسن‌ها ۲۰۰ میلیون یورو در سال باید خریداری شود و این افتخاری است که خودمان  تولید می‌کنیم و ان شا الله صادر شود.

روحانی افزود: این کارخانه‌های نوآوری و پارک ‌های فن‌آوری باعث می شود سلسله حرکت دانشگاهی ما قطع نشود. با این کارخا‌نه ها تحقیقات، تحصیل و پژوهش ما ادامعه پیدا می‌کند. بعد از ایمان که بالاترین قدرت فرهنگی ما است شاید هیچ قدرتی به اندازه قدرت علمی و فنآوری نباشد.

هر کجا افتتاحی داشتم در دلم از آقای هاشمی یاد کردم

وی ادامه داد: این ایام سالگرد آیت الله هاشمی رفسنجانی است. هر کجا در ریاست جمهوری افتتاحی داشتم در دلم از آقای هاشمی یاد کردم؛ ایشان برای آبادی کشور زحمت کشید و این راه را ما هم باید طی کنیم و آیت الله هاشمی الگوی ما باشد. ایشان کارهای بزرگی را انجام داد. تقریبا روز رحلت آقای هاشمی با رحلت امیرکبیر در یک زمان است. امیر کبیر بزرگترین سردار  سازندگی در قرن گذشته بود که نگذاشتند زنده بماند.

رئیس جمهور تصریح کرد: ممکن است داخل یک جناح و حزبی رشد کنیم، حتی با تکیه بر جناحی موفق شویم و قدرتی را به دست بیاوریم اما در عین حال وظیفه ما این است که به تمام ملت و همه مردم با هر سلیقه، ایده و قومیتی خدمت و نسبت به همه آنها تواضع کنیم.

آنچه دیدیم نشان داد دموکراسی غربی چقدر فشل و سست است

وی تاکید کرد: اگر جناح و حزب موقت باشد خوب است؛ اگر دائم باشد در فعالیت و همکاری تاثیر ناسالم می‌گذارد. اما وقتی در انتخابات پیروز شد از تمامی شایسته ها استفاده کند. وقتی رقابت ها افراطی می شود؛ دیدید در آمریکا چه اتفاقی افتاد. آنچه دیدیم نشان داد دموکراسی غربی چقدر فشل و سست است و بنیان قوی ندارد و متاسفانه علی‌رغم پیشرفت علمی یک آدم پوپولیست آمد و چه ضربه های بزرگی به کشورش و منطقه ما زد.

امیدوارم حاکمان بعدی کاخ سفید درس عبرت بگیرند

روحانی اظهار داشت: دیدید یکی آدم ناسالم وقتی می‌آید قدرت را در دست می‌گیرد چه مشکلی برای کشورش بوجود می‌آورد و امیدوارم این برای حاکمان بعدی کاخ سفید درس عبرت باشد.  آنهایی که دو هفته دیگر قدرت را در کاخ سفید در دست می‌گیرند، باید جبران کنند و ملت آمریکا که ملت بزرگی است را به جایگاه واقعی خود برگردانند.

وی افزود: آنان باید به شرایطی که جامعه بین‌المللی باید داشته باشد یعنی عقل و  قانون برگردند. شر انسان‌های کم سواد در اداره کشور و آنانی که به دنبال منافع خانوادگی و فردی خود هستند، از سر کشورشان و دنیا کم شود و شاهد شرایط بهتری در منطقه و جهان باشیم.

حادثه هواپیمای اوکراینی از یک اشتباه ناشی شد

رئیس جمهور با اشاره به سالروز حادثه هواپیمای اوکراینی گفت: سالروز این حادثه را به همه داغداران آن تسلیت می‌گویم. این حادثه یک حادثه باورنکردنی بود که ناشی از خطای یک فرد و بی‌تدبیری یک جمع بود که البته همه اینها از یک سهو و اشتباهی ناشی شده است.

برچسب ها: حسن روحانی ، ترامپ
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
1
0
ترامپ تسلیم این صحنه آرایی خطرناک نخواهد شد
نادر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۳۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
1
1
شما چرا همه چیز رو بر عکس می‌بینید؟؟؟!!! دمکراسی یعنی کسی که در قدرت بود نتوانست نظر خود تحمیل کند و این یعنی دمکراسی با پایه‌های محکم.
ناشناس
|
United States of America
|
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
0
0
اری دموکراسی فشل است چون نمی تواند صدها نفر را به جرم اعتراض به انتخابات در خیابان بکشد و صدها کنشگر سیاسی را دستگیر کند و مجبور به اعتراف و هزاران نفر را زندانی و کاندیداهای رقیب فرد پیروز را ده سال حبس خانگی کند.
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
1
0
" رئیس جمهور گفت: دیدید در آمریکا چه اتفاقی افتاد. دیدید دموکراسی غربی چقدر فشل و سست است و بنیان قوی ندارد".
آقای روحانی عهد و پیمان آمریکا از دموکراسی غربی هم سست تر است ! مگر این که تسلیم باشی و در قالب و محدوده خواست آنها حرکت کنید! انشاء ا... عبرتی باشه برای شما و امثال شما! کشور مابیش از یک قرن است از دست ساده اندیشان به ظاهر پیچیده و عقلای بی عقل آسیب دیده و می بیند!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
1
0
سلام، لطفا بفرمائید زنان بالاخره کی می توانند وارد استادیوم ها ی ورزشی شوند. کی تظاهرات مسالمت آمیز مخالفان بدون ترساندن آنها به وجود دوربین های خیابان ممکن است. کی‌ رسانه ها می توانند این تظاهرات را پوشش دهند و همه سران حکومت را آزادانه نقد کنند. کی زنان اختیار پوشش خود را خواهند داشت و می توانند رهبر، رئیس جمهور، وزیر و قاضی شوند. کی یک فرد اقلیت مذهبی می تواند بالاترین مقام مملکتی شود و ....
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: