تاریخ انتشار: ۱۰:۵۷ - ۱۶ اسفند ۱۳۹۹
تعداد نظرات: ۲ نظر
پاپ فرانسیس در جریان سفر به عراق، صبح امروز (شنبه) به منزل آیت الله «سید علی سیستانی» مرجع عالیقدر شیعیان عراق در نجف اشرف رفت و با وی ملاقات کرد.

پاپ فرانسیس با آیت الله سیستانی ملاقات کرد

رویداد۲۴مرجع عالی دینی عراق در شهر نجف اشرف در جوار بارگاه امیرمومنان علی (ع) در کمال سادگی و همانند همیشه به دور از چشم رسانه‌ها و هیاهوی رسانه ای، امروز شنبه در خانه کوچک خود با پاپ دیدار و گفتگو کرد.

«حامد الخفاف» نماینده دفتر آیت الله سیستانی از پاپ در خارج از دفتر از پاپ استقبال کرد و بعد از پایان گفتگو‌های رهبر واتیکان با مرجع دینی عراق تا نزدیکی خودرو حامل پاپ فرانسیس، رهبر واتیکان را بدرقه کرد.

رسانه‌های جهان در انتظار محور گفتگو‌های حدود یکساعته آیت الله سیستانی و پاپ فرانسیس بودند که طبق سنت همیشگی ملاقات کننده محور گفتگو‌ها و صحبت‌های رد و بدل شده را به خبرنگاران اطلاع می‌داد، اما این بار گویا محتوای گفتگو‌ها نیز بین خود آیت الله و پاپ مانده است و شاید رهبر کاتولیک‌های جهان در فرصت دیگری جزییات آن را بیان کند.

پاپ فرانسیس پیشوای مذهبی مسیحیان کاتولیک جهان در مهمترین بخش برنامه سفر ۳ روزه خود به عراق امروز شنبه با حضرت آیت الله سیستانی مرجعیت عالی دینی در نجف اشرف دیدار کرد. به گزارش ایرنا؛ در روز دوم سفر پاپ به سرزمین بین النهرین، وی طی یک دیدار تاریخی با مرجعیت اعلای عراق بحث و گفتگو کرد.


بیشتر بخوانید: ورود پاپ فرانسیس به دفتر آیت‌الله سیستانی +فیلم


مضمون گفتگوی این دو پیشوای بزرگ دینی از مدت‌ها قبل مورد حدس و گمان رسانه‌ها بوده است که "صلح و دوستی بین ادیان" از محتمل‌ترین مباحث مطرح شده در چندماه اخیر است.

آیت الله سیستانی با شخصیت‌های سیاسی و مذهبی کمی دیدار می‌کند و از طرف دیگر پاپ نیز معمولا با تمام چهره‌های مذهبی یا در دفتر کاری آن‌ها یا در واتیکان دیدار دارد که از این حیث دیدار امروز یک خرق عادت دوطرفه است که اهمیت این دیدار از سوی طرفین را نشان می‌دهد.

اسقف اعظم کلیسای کلدانی عراق قبلا گفته بود این ملاقات به صورت خصوصی و بدون رعایت تشریفات معمول بین دو رهبر برگزار می‌شود.

پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان دیروز جمعه وارد عراق شد و در سخنرانی خود گفت: به عنوان زائر و حامل پیام صلح وارد عراق شده‌ام.

رسانه‌های عراقی به نقل از سخنگوی دفتر آیت الله سیستانی اعلام کردند این دفتر از حضور شخصیت‌های سیاسی عراق که خواستار شرکت در این دیدار بودند را از ورود به منزل منع کرده و پاپ شخصا دیداری دو نفره (همراه با مترجم) با مرجع اعلای شیعه عراق داشته است.

منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۶
1
0
یکبار ما صدای آیت الله سیستانی را نفهمیدیم ، ببینیم چگونه سخن می گویند. اصلا سخن می گویند؟ نوشته هایشان هم که در حد چند کلمه است!
مهدی
|
United States of America
|
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۶
0
0
این سيد بزرگوار فقط به زبان جد پدرشان که همان زبان عربی است تسلط کامل دارند و برای ایرانیان مفهومی ندارد مگر آنکه سيد و از آن خاندان بزرگوار باشید.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: