تاریخ انتشار: ۱۰:۰۸ - ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۰
یک نماینده مجلس دهم گفت: پیش بینی می‌شود شاید از هفته آینده رفته رفته بحث کاندیدا‌ها مطرح شود و تصویر روشن تری خواهیم داشت. در مورد کاندیدا شدن سید حسن خمینی نیز بحثی در جبهه اصلاحات مطرح نشده بود.

محمود صادقی: بحث کاندیداتوری سید حسن خمینی در جبهه اصلاحات مطرح نشده بود

رویداد۲۴ «محمود صادقی»، نماینده مجلس دهم، در رابطه با روند ورود به مصادیق در نهاد اجماع ساز برای انتخابات ۱۴۰۰ عنوان کرد: اصلاح‌طلبان در قالب نهاد اجماع ساز هنوز به مرحله تعیین مصداق نرسیده اند. پیش بینی می‌شود شاید از هفته آینده رفته رفته بحث کاندیدا‌ها مطرح شود و تصویر روشن تری خواهیم داشت. در مورد کاندیدا شدن سید حسن خمینی نیز بحثی در جبهه اصلاحات مطرح نشده بود.

او در مورد تبلیغات و برخی اظهارات کاندیدا‌ها برای رای اوری افزود: جریان رقیب، ولایی و مخالف دولت در فضایی که جامعه با آن دست به گریبان است، موج سواری می‌کنند و حالت مخالف خوانی و مخالفت با وضع موجود از لحاظ موضع برایشان دست بالا می‌سازد. معمولا کسانی که خواهان تغییر هستند دست بالایی دارند، ولی دچار خطایی شناختی و محاسباتی می‌شوند.

صادقی یاداور شد: جامعه بعد از ۱۲ دوره انتخابات ریاست جمهوری و ۱۱ دوره مجلس از بلوغ نسبتا خوبی برخوردار است و فریب شعار را نمی‌خورد. اکثریت جامعه ما محاسبه گر شده و فریب شعار دست نیافتنی را نمی‌خورند به‌خصوص اینکه مردم طیف مخالف دولت را کمتر باور می‌کنند. آن‌ها به نوعی بر خلاف ظواهر شعارهایشان طرفدار وضع موجود هستند تا طالب تغییر واقعی. مشکلات ما بنیادین است و در مسائلی اساسی ریشه دارد و مشکلات فراتر از عملکرد دولت روحانی است و این طیف نه جسارت ورود به این عرصه را دارند و نه اراده آن را.


بیشتر بخوانید: انتشار نتایج یک نظرسنجی درباره میزان مشارکت مردم در انتخابات ۱۴۰۰


این نماینده پیشین مجلس در رابطه با اظهارات برخی اصلاح‌طلبان مبنی بر قهر با صندوق رای گفت: من دیدگاه بینابین را ترجیح می‌دهم اگر جناحی قصد سیاست ورزی دارد نمی‌تواند پنجره‌های فرصت را ولو به صورت حداقلی و دریچه‌ای و منفذی به روی خود ببندد اصلاح طلبی باید یک پا در جامعه و یک پا در قدرت داشته باشد تا به حیات خود ادامه بدهد.

او تاکید کرد: دوری از عرصه سیاست رسمی عملا به تضعیف یک جریان سیاسی می‌انجامد. باید تلاش کرد و به همان مقدار که امکان حضور در قدرت است فرصت پیگیری ارزش‌های اصلاح طلبی را که به معنای اصلاح وضع موجود است پیگیری و دنبال کرد.

منبع: برنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: