تاریخ انتشار: ۱۴:۰۰ - ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۰
روابط عمومی وزارت خارجه ایران امروز جمعه به اظهارات اخیر رستم قاسمی «وزیر اسبق نفت و کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری» در ارتباط با کمک نظامی و حضور مستشاران نظامی ایران در یمن واکنش نشان داد.

وزارت خارجه اظهارات اخیر رستم قاسمی درباره یمن را رد کرد

رویداد۲۴ روابط عمومی وزارت امور خارجه با انتشار اطلاعیه‌ای در مورد اظهارات اخیر رستم قاسمی در ارتباط با کمک نظامی و حضور مستشاران نظامی ایران در یمن در گفتگو با روسیا الیوم در تاریخ ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ اعلام کرد: اظهارات منتشر شده در این مصاحبه برخلاف واقعیت و سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران در یمن است.

روابط عمومی وزارت امور خارجه با یاد آوری مراجع رسمی در جمهوری اسلامی ایران برای اعلام مواضع کشور تاکید کرد: حمایت جمهوری اسلامی ایران از یمن یک حمایت سیاسی است و کشورمان از روند مسالمت آمیز بحران یمن و تلاش‌های سازمان ملل برای حل سیاسی این جنگ خانمانسوز حمایت می‌کند.

قاسمی وزیر سابق نفت جمهوری اسلامی در این مصاحبه گفته بود که: زیرساخت‌ها در یمن از بین رفته و این بی عدالتی است که تاریخ ثبت خواهد کرد. مردمی مظلوم یمن با پیشرفته ترین سلاح‌ها به دست عربستان سعودی کشته می‌شوند و آنها در معرض نسل کشی قرار دارند.

همچنین وی گفته بود که کشورش از گفت وگو با همه کشورهای همسایه از جمله عربستان سعودی استقبال می‌کند.

منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: