تاریخ انتشار: ۱۳:۱۸ - ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۰
رئیس شورای شهر تهران گفت: تجربه قبلی لغو طرح ترافیک موفق نبود و شهر قفل شده بود، چرا که بخش عمده‌ای از مردم چون نمی‌خواهند از حمل و نقل عمومی استفاده کنند، اصلا از خانه بیرون نمی‌آیند اما وقتی طرح برداشته می‌شود تحریک می‌شوند که بیرون بیایند و در نتیجه تردد در شهر بیشتر می‌شود.

لغو طرح ترافیک

رویداد۲۴ محسن هاشمی در حاشیه دویست و هشتاد و نهمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت: گزارشی درباره فعالیت شورای پنجم ارائه دادم و موفقیت‌های به دست آمده از جمله شفاف‌سازی فعالیت‌های شورا و علنی بودن جلسات شورا و در بعد اجرا در حوزه فضای سبز، عدم شهرفروشی، حمل ونقل عمومی و اقدامات مربوط به بافت فرسوده را تشریح کردم. 

او در پاسخ به این سوال که به عملکرد شواری پنجم نمره چند می‌دهید؟ گفت: هنوز هم نمره ۱۵ می‌دهم چرا که عمدتا در امر استفاده از حمایت دولت وبودجه‌های دولتی به ویژه در بحث حمل و نقل عمومی و بافت فرسوده که به دلیل مسائل اقتصادی، کرونا و رکود ساخت و ساز رخ داد موفقیت چندانی به دست نیاوردیم. 

هاشمی افزود: البته در مساله حمل و نقل عمومی افتتاح‌های خوبی داشتیم و تعداد زیادی ایستگاه افتتاح شد اما در تجهیز ناوگان حمل و نقل موفق عمل نکردیم. اما در امور سلبی مربوط به شورا موفق عمل کردیم. 

او ادامه داد: البته می‌دانید که وظیفه شورا با شهرداری نباید مخلوط شود و اصولا تبلور فعالیت شورا را در شهرداری می‌بینند و فرض بر این است که‌عدم موفقیت شهرداری به معنی‌عدم موفقیت شورا است در صورتی که شورا ادر وظایف خود بحث‌های نظارتی را در دست دارد که سعی کردیم شفاف عمل کند. 

هاشمی درباره لغو طرح ترافیک نیز گفت: لغو طرح ترافیک سابقه داشت و در شورای عالی ترافیک درباره آن بحث شد و در پی لغو آن ترافیک و شلوغی در شهر زیاد شد. اکنون بخش عمده‌ای از مردم چون نمی‌خواهند از حمل و نقل عمومی استفاده کنند اصلا از خانه بیرون نمی‌آیند اما وقتی طرح برداشته می‌شود تحریک می‌شوند که بیرون بیایند و در نتیجه تردد در شهر بیشتر می‌شود. 

او ادامه داد: تجربه قبلی به نظر من موفق نبود و شهر قفل شده بود و حالا مجددا آن را تست می‌کنند تا ببینیم جواب چه می‌شود.

منبع: ایلنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: