تاریخ انتشار: ۱۳:۴۶ - ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۰
معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران گفت: از ابتدای محدودیت‌های تردد شبانه تاکنون ۶۲۰ هزار متخلف جریمه شده‌اند.

تاکنون چند خودرو به دلیل تردد غیرمجاز شبانه در تهران جریمه شدند؟

رویداد۲۴ سرهنگ علی همه‌خانی با اشاره به جریمه رانندگانی که در ساعات منع تردد شبانه (۲۲ تا سه بامداد) اقدام به تردد در معابر می‌کنند، اظهار کرد: برخلاف تصور برخی شهروندان درباره عدم ثبت جریمه‌ها در طرح ورود به محدودیت‌های کرونایی شبانه، دوربین‌ها از همان روز‌های نخست و با اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونا فعال بوده و رانندگانی را که بدون مجوز در ساعات شبانه تردد داشته باشند را مورد اعمال قانون قرار می‌دهند.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ افزود: با اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونا و از آغاز اجرای طرح ممنوعیت‌های تردد شبانه در سطح شهر تهران، ۶۲۰ هزار خودرو توسط دوربین‌ها مورد اعمال قانون قرار گرفته‌اند.

وی بیان کرد: در همین رابطه و در فروردین ماه امسال ۲۵ هزار و ۶۸۹ اعمال قانون به دلیل تخلف پلاک اعم از تخلف مخدوشی و پوشش پلاک، صورت گرفته و نیز دو هزار و ۱۴۷ خودرو نیز در این رابطه توقیف شده‌اند.


بیشتر بخوانید: لغو طرح ترافیک بهانه‌ای برای توجیه کم‌کاری‌ها/ فخاری: به جای کار‌های بی‌اثر واکسن بخرید


این مقام انتظامی متذکر شد: برابر ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی مخدوشی و هرگونه تغییر در ارقام پلاک وسیله‌نقلیه مجازات حبس از ۶ ماه تا یکسال را برای متخلفین در پی دارد.

همه‌خانی از رانندگان تهرانی خواست به علت شیوع گسترده ویروس کرونا، از تردد در سطح شهر، رفتن به دورهمی‌ها و مهمانی‌ها به خاطر حفظ جان خود و دیگران جداً خودداری کنند.

منبع: تسنیم
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: