تاریخ انتشار: ۱۹:۲۵ - ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰
حمید مطهری می‌گوید که اعضای تیم پرسپولیس وضعیت بلاتکلیفی دارند و مشخص نیست که اولین تمرین چه زمانی باشد.

برنامه لیگ قهرمانان آسیارویداد۲۴ پرسپولیس دومین روز قرنطینه در هتل المپیک را در حالی سپری می‌کند که هنوز اجازه تمرین به این تیم داده نشده و بازیکنان در فضای ایزوله به سر می‌برند. این در شرایطی است که پرسپولیس روز جمعه باید به مصاف سپاهان اصفهان برود و هفته بعد هم دیدار دربی در پیش خواهد بود.
در همین خصوص با حمید مطهری دستیار یحیی گل‌محمدی گفتگویی را انجام دادیم که در ادامه می‌خوانید:

* بلاتکلیف هستیم و نمی‌دانیم چه می‌شود

او در ابتدای صحبت هایش با اشاره به قرنطینه گفت: «از هند مستقیما آمدیم قرنطینه و خداراشکر تست اولمان هم منفی شد. منتظر تست دوم هستیم و هنوز تست را نداده‌ایم. قرار بود امروز بیایند تست کرونا را بگیرند اما هنوز خبری نشده. الان در حالت بلاتکلیفی هستیم و نمی‌دانیم قرار است چه اتفاقی رخ دهد.
مطهری در ادامه به زمان برگزاری نخستین تمرین پرداخت و اظهار داشت: «باید جواب تست دوم بیاید تا اجازه تمرین را بدهند اما هنوز چیزی اعلام شده. درباره سعید آقایی هم کادرفنی هیچ اطلاعی ندارد و نمی‌دانیم که او را در بازی با سپاهان خواهیم داشت یا خیر. سعید الان در قرنطینه ما حضور ندارد.»

کسی می‌داند راننده ما کجاست؟

دستیار گل‌محمدی در پاسخ به سوالی در خصوص رعایت پروتکل ها در قرنطینه گفت: «قرنطینه شرایط خاص خودش را دارد و یک سری قوانین دارد که باید اجرایی شود. متاسفانه آنطور که باید و شاید نبوده و به عنوان مثال زمانی که سوار اتوبوس شدیم، آن راننده اتوبوس بدون ماسک به جامعه رفته. روز اول در رستوران آدم بود و این ها یک مقدار شبهه برانگیز است. اما پرسپولیس همیشه از قوانین تمکین کرده ولی این مدل قرنطینه مبهم است.»

وی در مورد استراحت بازیکنان و دیدارشان با خانواده عنوان کرد: «تیم نزدیک به 20 روز در شرایط فوق‌العاده سخت کار کرد. می‌دانید که بچه‌ها نهایت تلاششان را کردند و متعهدانه وظایفشان را انجام دادند و 15 امتیاز گرفتیم. خیلی مقتدرانه صعود کردیم و جا دارد به آن ها خسته نباشید بگوییم. بعدش بیاییم و این اتفاقات رخ دهد، واقعا خوشایند نیست. ما همیشه به قوانین احترام گذاشتیم اما امیدوارم این قوانین همیشه رعایت شود.

پرسپولیس را کوچک می‌کنید که خودتان بزرگ شوید؟

حمید مطهری درباره تفاوت قرنطینه ایران و هند گفت: «من نمی‌خواهم مقایسه کنم اما تیم ما آنجا کاملا در شرایط قرنطینه و ایزوله بود. ما کاملا در اتاق بودیم و بعد می‌رفتیم بازی و تمرین. تیم ما همه پروتکل‌ها را رعایت می‌کرد و دیدید که آنجا هم شرایط کرونا خیلی خوب نبود اما تیم ما همه مسائل را رعایت کرد و اتفاقی برای ما رخ نداد و مقتدرانه هم صعود کردیم.»

مربی سرخ‌ها در پاسخ این نظر که گروه پرسپولیس ساده ترین در لیگ قهرمانان بود، اظهار داشت: «کسانی که صحبت می‌کنند باید کارشناسی صحبت کنند. این که در فضای هواداری برای جلب توجه هوادار این صحبت را کنیم، منطقی نیست. شما ببینید الوحده 13 امتیاز گرفت و دوم شد، از تمام سرگروه ها بیشتر امتیاز آورد. بنابراین این صحبت ها خیلی کارشناسی نیست و ما نباید کار بزرگ بچه‌های پرسپولیس را با این صحبت‌ها کوچک کنیم تا خودمان بزرگ شویم. این قشنگ نیست؛ بزرگی را هرکسی باید در عمل ثابت کند.

طبیعی بود جلوی الوحده خوب نباشیم

مطهری با اشاره به عملکرد خط حمله پرسپولیس گفت: «ما همیشه قبلا هم هی می‌گفتیم جای نگرانی نیست اما همه درباره نفرات بحث می‌کردند و زوم می‌کردند. تیم ما شرایط رو به جلو داشت و تیمی که همه بازیکنان در آن نقش دارند و در گلزنی کمک می‌کنند، جای نگرانی برایش وجود ندارد. دیدید که در بالاترین سطح بازی‌های آسیایی بچه‎‌های ما چقدر خوب و روان بازی کردند و چقدر تنوع تاکتیکی داشتم.»

وی در مورد شکست مقابل الوحده توضیح داد: «طبیعی بود که جلوی الوحده بعد از 4 بازی خوب، آنطور باشیم. نیمه اول گردش توپ خوبی نداشتیم و سرعت بازی خوب نبود و در مالکیت توپ، مثل همیشه نبودیم. توپ زیاد لو می‌دادیم اما دیدید که در نیمه دوم چقدر خوب شدیم. نمایش نیمه اول بخشی فنی بود و بخشی هم ذهنی و روحی - روانی. این‌که شب قبلش آمدند و گفتند تیم باید برود قرنطینه، یک مقدار روی بچه‌ها تاثیر گذاشت اما ما همیشه صحبت از این کردیم که ضعف هایمان را پوشش دهیم. انتقادهای منصفانه را روی چشم می‌گذاریم چون انتقاد مثبت، باعث پیشرفت گروه می‌شود اما انتقاد بی منطق و بدون استدلال که خیلی هم بوده، چیزی جز تخریب کنندگی ندارد.»

فعلا به استقلال تاجیکستان فکر نمی‌کنیم

مطهری درباره قرعه پرسپولیس برای بازی با استقلال تاجیکستان گفت: «استقلال تاجیکستان را بازی هایش را ندیدم و الان هم درگیر مسابقات لیگ هستیم. انشالله سر فرصت این تیم را می‌شناسیم و آنالیز می‌کنیم تا به موقع بازی خوبی را مقابل این تیم داشته باشیم و به مرحله بعد فکر کنیم. الان لیگ برایمان مهم تر است.»
او راجع به به تعویق نیفتادن لیگ اظهار داشت: «من صحبت خاصی در این باره ندارم و خود مردم بهترین قضاوت کننده ها هستم. صحبتم همیشه این بوده که باید در همه حالات عدالت رعایت شود. عدالت باید برای همه تیم ها باشد.»

 امیدوارم هیچ بازیکنی از ما جدا نشود

مربی تیم پرسپولیس در مورد احتمال قهرمانی پنجم گفت: «پرسپولیس تیم بزرگی است و هرکسی در پرسپولیس باشد ذهنیت برنده خواه دارد. نهایت تلاش و کوششمان را می‌کنیم که به بالاترین سطح برسیم. ما باید تمرین بیشتر کنیم و تمرکز بیشتر داشته باشیم تا قهرمان شویم.»


بیشتر بخوانید: 

وی در خصوص احتمال جدایی کنعانی و نوراللهی عنوان کرد: «الان وسط فصل است و جای این صحبت ها نیست. باشگاه اقدام کرده که بازیکنانی که قرارداد ندارند بیایند تمدید کنند و امیدوارم همه بچه ها تمدید کنند اما این حق بازیکنان است که درباره آینده شان تصمیم بگیرند. امیدوارم هیچ بازیکنی از تیم ما جدا نشود.»
او در پایان صحبت هایش به لیگ قهرمانان آسیا هم اشاره کرد: «واقعا قرعه کشی لیگ قهرمانان آسیا عجیب بود و ما هم نمی‌دانستیم ماجرا به چه شکلی است. همچنین این‌که مسابقات مرحله یک هشتم نهایی قرار است بعد از پایان فصل برگزار شود، اصلا خوب نیست چون ممکن است تیم ها با یک تیم کاملا جدید به مسابقات بیایند. فرمت لیگ قهرمانان آسیا از این نظر افتضاح است و می‌تواند برای تیم‌ها مشکل ساز شود.»

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: