تاریخ انتشار: ۱۳:۲۳ - ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰
اگر خواسته‌های جمهوری اسلامی ایران تامین شود در بازگشت به تعهدات برجامی خود کاملا جدی است تا مجدداً به اجرای کامل برجام برگردد. این اراده ایران است که اتخاذ شده است و هیچ ارتباطی هم با مسایل دیگری در تهران ندارد.

نماینده اتحادیه اروپا: زمان در مذاکرات برجام به نفع ما نیست

رویداد۲۴ معاون دبیر کل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا که ریاست کمیسیون مشترک برجام را برعهده دارد می‌گوید که زمان در مذاکرات احیای این توافق به نفع ما نیست و در این زمینه احساس فوریت مسلم می‌کند

انریکه مورا روز شنبه با انتشار توئیتی نوشت: مذاکرات دور چهارم وین را آغاز کرده ایم تا برجام را احیا کنیم.

وی با بیان اینکه ضرب‌الاجلی در این زمینه تعیین نشده افزود:، اما به عنوان هماهنگ کننده یک احساس فوریت مسلم می‌کنم؛ (چون) زمان به نفع ما نیست.

این مقام اروپایی ادامه داد که انتظار دارد تمام هیات‌ها از جمله ایران و امریکا ابراز کنند که چنین حسی دارند.

دیروز جلسه اول کمیسیون مشترک از دور چهارم مذاکرات برجام در وین برگزار و مقرر شد رایزنی‌های کارشناسی و فنی و کار بر روی متون پیش نویس آغاز شود.

سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه و رئیس هیات ایرانی در مذاکرات گفت: آنچه که از جلسه اول می‌توان استنباط کرد؛ جدیت همه طرف‌ها در رسیدن به یک راه حل است. این موضوع را در همه هیات‌ها می‌توان مشاهده کرد و هرکدام به نوعی آن را بیان کردند.


بیشتر بخوانید: وندی شرمن: تیم آمریکا در یک هتل است، نشست ایران و ۱+۴ در هتلی دیگر؛ اروپایی‌ها بین دو طرف در حال رفت و آمدند


عراقچی تصریح کرد: اخباری که از سمت آمریکایی‌ها به ما منتقل می‌شود، این است که آن‌ها هم برای بازگشت به برجام جدیت دارند و تاکنون برای رفع بخش بزرگی از تحریم‌ها اعلام آمادگی کرده اند که البته از نظر ما هنوز کامل نیست و به همین دلیل مذاکرات تا وقتی که ما به همه خواسته‌های خود در این زمینه برسیم؛ ادامه می‌یابد.

وی تصریح کرد: اگر خواسته‌های جمهوری اسلامی ایران تامین شود در بازگشت به تعهدات برجامی خود کاملا جدی است تا مجدداً به اجرای کامل برجام برگردد. این اراده ایران است که اتخاذ شده است و هیچ ارتباطی هم با مسایل دیگری در تهران ندارد.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه همچنین خاطر نشان کرد: مذاکرات تعطیلی و آخر هفته ندارد و در سطح کارگروه‌ها مذاکرات ادامه پیدا می‌کند، کارشناسان ما که کار خود را از بعدازظهر شروع کرده اند؛ اگر لازم باشد شبانه‌روز کار خواهند کرد. هر زمانی که نیاز باشد برای جمع بندی، حل مشکلات آن‌ها یا به هر دلیل دیگری، کمیسیون مشترک دوباره تشکیل جلسه می‌دهد.

منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: