عراقچی: ایران ممکن است همکاری با بازرسان آژانس را تمدید کند | رویداد24
تاریخ انتشار: ۱۸:۵۵ - ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
تارنمای شبکه ان اچ کی ژاپن به نقل از سیدعباس عراقچی معاون سیاسی وزارت خارجه و مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران در روند نشست برجامی وین نوشت احتمال تمدید مهلت همکاری هسته‌ای تهران با آژانس بین المللی انرژی اتمی بر سر بازرسی‌ها از تاسیسات هسته‌ای ایران وجود دارد.

همکاری با بازرسان آژانس

  رویداد۲۴ عراقچی به خبرنگار ان اچی کی ژاپن در وین گفته است ایران امیدوار است پیشرفت‌های کافی در روند مذاکرات وین صورت گیرد تا دیگر نیازی به طرح موضوع تمدید همکاری‌های با آژانس نباشد.

اخیرا نیز خانم وندی شرمن جانشین وزیر خارجه آمریکا در گفتگو با اندیشکده شورای آتلانیتک با بیان اینکه در مذاکرات وین پیشرفت‌هایی حاصل شده است، اما هنوز مسیری طولانی برای انجام این کار وجود دارد، گفت: امیدوارم که بتوانیم به تفاهم برسیم تا توافقنامه فنی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که در پایان ماه مه منقضی می‌شود، بتواند تمدید شود.
بیشتر بخوانید: مذاکرات وین ، بن بست یا گشایش/ توافق هسته‌ای احیا می‌شود؟
عراقچی در گفتگو با ان اچ کی ابراز امیدواری کرده با پیشرفت کافی در مذاکرات کنونی در وین، دیگر نیازی به تمدید مهلت بازرسی آژانس بین المللی انرژی اتمی وجود نداشته باشد، اما تهران در صورت نیاز تمدید این مهلت را در زمان مناسب بررسی خواهد کرد.

به گزارش ان اچ کی، تهران اعلام کرده که در صورت پیشرفت نکردن مذاکرات در باره لغو تحریم‌های ایالات متحده و دیگر مسائل تا اواخر مه (۳۱ اردیبهشت ماه)، به همکاری با آژانس برای بازرسی از تاسیسات هسته ای، پایان خواهد داد.

ان اچ کی افزود: گمان می‌رود که عراقچی و رافائل گروسی مدیرکل آژانس در دیدار روز پنجشنبه در مقر این سازمان در وین، در این باره رایزنی کرده باشند.

گروسی در آوریل گفته بود در صورتی که طرف‌های برجام نتوانند در مذاکرات جاری در وین به توافقی دست یابند، شاید نیاز به مذاکره دوباره با تهران در این باره وجود داشته باشد.
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
سعید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۹
0
0
این جوری می خواید امریکا رو تحت فشار قرار دهید برای لغو تحریم ها اره ای خدا .
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: