تاریخ انتشار: ۱۴:۳۹ - ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰
دکتر هاشمیان ضمن گلایه از وزارت بهداشت، توضیحاتی را در خصوص فوت علی انصاریان و مهرداد میناوند ارائه داد.

افشاگری از مرگ انصاریان و میناوند

رویداد۲۴  بعد از فوت علی انصاریان هجمه هایی علیه شما وارد شد؛ اول این که از سوی شما قصور پزشکی اتفاق افتاده است؟ و دوما آیا شما عشق تلویزیون و تصویر هستید و به همین واسطه برای نشان دادن خودتان در تلویزیون از این موضوع سو استفاده کردید؟

   از شخصی که این حرف را در تلویزیون زد، شکایت رسمی کردم و ایشان باید در دادگاه جوابگو باشد. از دوست عزیزم مهرداد شروع می‌کنم. بنده به هیچ وجه پزشک او نبودم. مهرداد دوست عزیزم بود و در ایام کرونا، از طریق صفحه مجازی با هم دوست شدیم. خانواده‌اش و آقای پروین با من تماس گرفتند و به آنها گفتم بیایید به مسیح دانشوری اما به هر حال آنها بیمارستان لاله را انتخاب کردند.

  خانواده‌اش روز دوم از من خواستند به عنوان پزشک معتمد، کنارش باشم و با پزشکان معالجش در ارتباط بودم که متاسفانه این واقعه ناگوار برای او اتفاق افتاد. همزمان بعد از گذشت چند روز از بیمارستان فرهیختگان با من تماس گرفتند و گفتند خانواده انصاریان از شما خواستند بیایید و ایشان را ویزیت کنید. بنده رفتم و از پزشک متخصص عفونی آنجا، جویای شرایط ایشان شدم. چون وضعیت ایشان به سمت بدتر شدن می‌رفت و سی تی اسکنش هم - که بعدا جنجال برانگیز هم شد - بد بود، به فکر این افتادیم که تمهیدات تنفسی بهتری داشته باشد.

  چون من در ۵ ماه آخر هم پزشک مرحوم آیت الله کنی هم بودم، عموی آقای انصاریان (برادر شیخ انصاریان) با من تماس گرفتند و گفتند دیشب پسر برادر مرا ویزیت کردید، لطف کنید بیایید و روند کار را ادامه بدهید. بنده گفتم شرایط سخت است و درگیری هایم زیاد است اما آنها خواستند و من آنجا رفتم و پیشش بودم اما اگر می‌دانستم امروز این هجمه‌ها به من وارد می‌شود، نمی‌دانم آیا آن کار را می‌کردم یا نه؟

  پس شما پزشک مهرداد میناوند و علی انصاریان نبودید؟

   اصلا. پزشک مهرداد میناوند که اصلا نبودم و فقط آنجا حضور داشتم و اگر یادتان باشد خانواده‌اش و همسرش هم بعدا از همراهی من تشکر کردند. پزشک اولیه انصاریان هم که قطعا من نبودم. پزشک اول ایشان در منزل کارهای شان را انجام می‌دادند و پزشک دوم شان هم که متخصص عفونی بسیار با سوادی بودند. بعدا چون وضعیت بدتر می‌شود از من می‌خواهند که وارد عمل شوم. تمام مدارک حرف هایم نیز موجود است.

  پس شما باعث مرگ علی انصاریان نشدید؟

   همه می‌دانند من منتقد وزارت بهداشت هستم. اگر قرار بود یک اتفاقی بیفتد، پرونده‌ها را به نظام پزشکی می‌بردند و الان هم حال و روزم این نبود. متاسفانه وزارت بهداشت شنید آنجا اعلام می‌کنند ونتیلاتور را از علی انصاریان کشیدند، این دروغ بزرگ، کار زشت و این توهین بزرگ به جامعه پزشکی و کادر درمان را شنیدند و هیچی نگفتند، خدا از سر تقصیرات شان بگذرد که باعث شدند مردم بگویند علی انصاریان از نبود اکسیژن فوت کرد! در صورتی که همان جا پزشک معتمد خانواده کنار ما بود و همان جا مراسمی برگزار شد و خانواده انصاریان حضور داشتند و من از دامادشان خواستم که این اتفاق را اعلام کنید. این قصور بزرگترین قصور در تاریخ بشریت است.

  این توطئه بسیار زشتی علیه مرحوم انصاریان عزیز بود، در صورتی که مرگ بسیار شریفی داشتند و لحظات آخرشان عبادی بود و همه آنجا برای ایشان دعا می‌خواندند. جرم بزرگی بود و وزارت بهداشت در این مورد سکوت کرد و من از آنها هیچوقت نمی‌گذرم. ممکن است در پرونده نکاتی وجود داشته باشد که این قابل بحث و شکایت است که در کمیته اولیه‌ای که مرگ و میر در حضور خانواده ایشان در بیمارستان فرهیختگان تشکیل داده شد و پزشکی قانونی که از دانشگاه آزاد به آنجا آمده بود، قصوری در این پرونده دیده نشد. هرچند اگر قصوری هم اتفاق افتاده باشد، برای بیماری که ۷۰% ریه‌اش درگیر است و از نظر سی تی اسکن وضعیت بدی دارد تفاوت آن چنانی ندارد.

  ببینید بحث غذا خوردن یا نخوردن بیمار بحث فعلی است. ما اجازه دادیم بیماران در هنگام تهویه مکانیکی غذا بخورند، این خوب است یا بد؟ این کار خوبی است و من نخستین کسی بودم که این موضوع را در ایران پرورش دادم. انصاریان با ریه بدی که ۱۱ روز داروی اساسی کرونا را نگرفته بود و داروها روی او جواب نمی‌داد، به مرحله بعد می‌رود. این مرحله مورد نقد است که آیا مثلا باید داروی IVIG را برای او تجویز می‌کردیم یا نه؟ امروز این بحث‌ها بین ما و وزارت بهداشت در حال توسعه است. قرار نیست مریضی که خوب است را در منزل IVIG بدهیم اما امروز می‌بینیم که در بازار آزاد این داروها را ۶-۷ میلیون می‌خرند و به مردم می‌دهند و ما درباره این مسئله هم می‌توانیم بحث کنیم.

  منبع: طرفداری
  خبر های مرتبط
  نظرات شما
  نام:
  ایمیل:
  * نظر: