تاریخ انتشار: ۱۲:۰۴ - ۰۲ تير ۱۴۰۰
رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: برجام همان برجام قبلی است، در برجام قبل موضوع منطقه، موشک محور نبوده است و این بار هم نیست.

واعظی: تلاش کنیم انتقال قدرت، آرام صورت گیرد/ تا الان همه گفتند کارایی واکسن برکت مثبت بوده

رویداد۲۴ محمود واعظی در پایان جلسه هیات دولت با حضور در جمع خبرنگاران عنوان کرد: تشکر می‌کنم از مردم عزیز که با وجود جوسازی‌های رسانه‌های معاند و کشور‌های دیگر و افرادی در داخل کشور با عنوان تحریم انتخابات، رای دادند.

وی با تاکید بر اینکه مردم کار بسیار بزرگی انجام دادند که به ندای رهبرشان پاسخ دادند، گفت: الحمدلله رئیس‌جمهور منتخب با رای بالا انتخاب شد. رئیس‌جمهور منتخب رئیس‌جمهور همه ما است، چه کسانی که رای دادند، چه کسانی که رای ندادند و چه کسانی که به رقیب ایشان رای دادند.

رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه باید تلاش کنیم یک انتقال قدرت آرام صورت گیرد، خاطرنشان کرد: طبیعی است تا وقتی که فشار‌های خارجی وجود دارد، جناح‌ها، نحله‌ها و گروه‌های سیاسی باید خودمان را در خدمت رئیس‌جمهور سیزدهم قرار دهیم.

وی گفت: برجام همان برجام قبلی است، در برجام قبل موضوع منطقه، موشک محور نبوده است و این بار هم نیست.

واعظی درباره اتمام مهلت یک ماهه نگهداری تصاویر دوربین‌های آژانس و اینکه تصاویر ضبط شده پاک خواهند شد یا خیر؟ یادآور شد: آقای عراقچی روز دوشنبه گزارش خود را به ‎روحانی و ‎رئیسی داده است. بزودی شورای عالی امنیت ملی تشکیل جلسه می‌دهد و درباره آن تصمیم‌گیری می‌کند.


بیشتر بخوانید: روحانی: نباید هدف‌های اصلی را به خاطر انتخابات فدا کنیم/ دفعات بعد بایداین ۴۸ درصد رای را جبران کنیم


رئیس دفتر رئیس جمهور در پاسخ به سوالی در خصوص قیمت‌گذاری واکسن کرونا گفت: قرار شد ابعاد این مساله بررسی شود، من هیچ سندی ندیدم و لذا دیروز هم وقتی این موضوع مطرح شد و دفتر من پیگیری کرد و به من خبر دادند که دفتر آقای دکتر جهانپور این مساله را تکذیب کرده است. من اول از همه باید هم از ستاد اجرایی فرمان امام و هم از پاستور و هم از فخرا سپاسگزاری کنم که یک سال است بهترین متخصصان ایران را جمع کردند که ما امروز تولیدکننده واکسن هستیم و این کار بزرگی است.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور عنوان کرد: این کار بزرگ را با پول نمی‌توانیم عوض کنم. در این روز‌ها چقدر سفرای ما و مسئولان ما تلاش می‌کنند واکسن‌ها به ایران برسد که ما یک فرد مسن را نجات دهیم. الان این کار داخلی خیلی ارزشمند است و ما برای پول این کار بزرگ علمی همه گروه‌ها را زیر سوال نبریم. البته مگر ما می‌توانیم از برکت، پاستور فخرا واکسن بگیریم رایگان به مردم تزریق کنیم، اما پول ندهیم. نباید کم بدهیم که ضرر کنند و زیاد بدهیم که منابع مالی کم شود. قیمت این واکسن‌ها در حال بررسی است.

وی در پاسخ به این سوال که صحبت‌هایی مطرح می‌شود که کارآیی واکسن برکت کم است، گفت: آن چیزی که در جلسات ملی مسئولان ارائه می‌دهند غیر از این است و من به دلیل اینکه تخصص ندارم، به آن صحبت‌ها استناد می‌کنم. تا الان همه گفتند که این واکسن مثبت بوده و من با شناختی که از تیم وزارت بهداشت دارم بعید می‌دانم جان مردم را با این مسائل قمار کنند. شما در خیلی مسائل می‌توانید کوتاه بیایید، اما روی جان مردم نمی‌توان سخت‌گیری نکرد.

منبع: ایلنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: