استفاده کمپانی مشهور از حرکت رونالدو علیه کوکاکولا | رویداد24
تاریخ انتشار: ۱۶:۳۵ - ۰۲ تير ۱۴۰۰
رد نوشیدن کوکاکولا از سوی رونالدو و تشویق او به نوشیدن آب، از سوی کمپانی آیکیا مغتنم شمرده شد.

کریستیانو رونالدو

رویداد۲۴  ۹ روز پیش کریستیانو رونالدو کاپیتان تیم ملی فوتبال پرتغال در یک کنفرانس خبری یک بطری آب را جانشین بطری‌های کوکاکولا کرد. این اقدام او کاهش ارزش سهام کوکاکولا را در پی داشت.

برداشتن دو بطری کوکاکولا توسط کریستیانو رونالدو در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی در چارچوب رقابت‌های فوتبال جام ملت‌های اروپا موجب سقوط چهار میلیارد دلاری نرخ سهام این غول عرضه نوشیدنی‌ شد.

  کاپیتان تیم ملی فوتبال پرتغال که به عنوان فردی متعصب در زمینه سلامتی مشهور است، نظر خود را در مورد نوشابه گازدار به صراحت توضیح داد.

  رونالدو ۳۶ ساله روز دوشنبه ۲۴ خرداد (۱۴ ژوئن) در کنفرانس خبری پیش از بازی پرتغال مقابل مجارستان در بوداپست، بطری‌های کوکاکولا را از روبه‌روی خود برداشت و در ادامه با بالا بردن یک بطری آب به پرتغالی گفت: «آگوا، به معنی آب.»


  بیشتر بخوانید: واکنش رونالدو به قرار گرفتن نوشابه روی میز کنفرانس به جای آب +فیلم


  به نظر می‌رسد او با این حرکت می‌خواسته مردم را ترغیب کند به جای نوشیدنی‌های گازدار، آب را انتخاب کنند.

  قیمت سهام کوکاکولا تقریباً بلافاصله پس از این حرکت رونالدو با افت یک و شش دهم درصدی از ۵۶ دلار و ۱۰ سنت به ۵۵ دلار و ۲۲ سنت کاهش یافت. ارزش بازار کوکاکولا از ۲۴۲ میلیارد دلار به ۲۳۸میلیارد دلار رسید که افتی ۴ میلیارد دلاری را نشان می‌دهد.

  در پی تشویق به نوشیدن آب از سوی رونالدو، شعبه کانادای کمپانی بزرگ و مشهور آیکیا سوئد اقدام به نامگذاری بطری‌های آب کلاسیک خود به نام کریستیانو کرد. نرخ این بطری‌ها پیش از این ۱.۳۵ دلار بود ولی اکنون به ۱.۹۹ دلار افزایش پیدا کرده است.

  در واقع آیکیا از این فرصت برای فروش هر چه بیشتر این بطری‌های چندبار مصرف استفاده کرده است؛ اقدامی هوشمندانه.

  کریستیانو رونالدو

  منبع: ورزش سه
  خبر های مرتبط
  نظرات شما
  نام:
  ایمیل:
  * نظر: