تاریخ انتشار: ۱۰:۱۶ - ۲۲ تير ۱۴۰۰

کمک مالی بشردوستانه اتحادیه اروپا به ایران و پاکستان

اتحادیه اروپا اعلام کرده است که مبلغ ۲۲ میلیون یورو را برای حمایت از سازمان‌های با فعالیت بشردوستانه در ایران و پاکستان اختصاص داده است که این مبلغ برای کمک به اقشار آسیب‌پذیر از جمله مهاجران افغان در دو کشور در برابر بلایای طبیعی و بحران‌های انسانی از جمله شیوع بیماری کرونا اختصاص خواهد یافت.

کمک مالی بشردوستانه اتحادیه اروپا به ایران و پاکستان

رویداد۲۴ اتحادیه اروپا اعلام کرده است که مبلغ ۲۲ میلیون یورو کمک بشردوستانه را به ایران و پاکستان اختصاص داده است.

این بسته حمایتی که روز دوشنبه از مقر اتحادیه اروپا در بروکسل اعلام شد، به کسانی که از بحران‌های انسانی مانند شیوع همه گیر کووید-۱۹ و بلایای طبیعی و مرتبط به تغییرات آب و هوایی در منطقه آسیب دیده اند، کمک خواهد کرد.

هفت میلیون از این ۲۲ میلیون به سازمان‌های با فعالیت بشردوستانه در پاکستان اختصاص خواهد یافت و بر آسیب‌پذیرترین قشر جمعیت بومی، [مهاجران]افغان و جوامع میزبان متمرکز خواهد بود. این کمک اتحادیه اروپا به پاکستانی‌های آسیب دیده از مناقشات و درگیری، بی‌خانمانی، کووید-۱۹ و بلایای طبیعی، از جمله سوء تغذیه کمک خواهد کرد.

اختصاص یافتن ۱۵ میلیون یورو به حمایت از سازمان‌های با فعالیت بشردوستانه در ایران برای کمک به آسیب پذیرترین ایرانیان و افغان‌ها متمرکز خواهد بود.

بخشی از این مبلغ به حمایت از ایران در مبارزه با بیماری همه گیر کرونا، از جمله از طریق فراهم کردن تجهیزات و امکانات ضروری پزشکی اختصاص خواهد یافت.

کمک مالی بشردوستانه اتحادیه اروپا همچنین از تلاش‌های ستودنی ایران در کمک به افغان‌ها در خاکش و میزبانی جوامع آن‌ها در زمینه تحصیل، بهداشت و سلامت، امنیت و معیشت پشتیبانی می‌کند.

ینس لنارچیچ، کمیسیونر مدیریت بحران اتحادیه اروپا در این باره گفت: ایران و پاکستان هر دو به شدت در برابر مخاطرات طبیعی تکرار شونده آسیب پذیرند، با وجود این که وضعیت هر دو کشور با شیوع سخت ویروس کرونا بدتر هم شده است. ایران و پاکستان هر دو کشور‌های میزبان پناهندگان افغان هستند. اتحادیه اروپا در این موقعیت بحرانی در حال ارتقای حمایتش از سازمان‌های بشردوستانه در دو کشور است.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
برچسب ها: اتحادیه اروپا
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: