تاریخ انتشار: ۱۷:۰۳ - ۱۱ شهريور ۱۴۰۰

امیرعبداللهیان: مذاکره برای مذاکره قابل قبول نیست

حسین امیر عبداللهیان نیز در این گفت و گوی تلفنی بر همکاری‌های اقتصادی و تجاری به ویژه در حوزه‌های صنعت، کشاورزی، علم و فن آوری و اعلام آمادگی بر همکاری بیشتر در حوزه واکسن تاکید کرد.

حسین امیرعبداللهیانرویداد۲۴ وزرای خارجه کشورمان با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران از اصل مذاکره در برجام استقبال می‌کند، گفت: اما مذاکره برای مذاکره قابل قبول نیست.

به گزارش وزارت خارجه، در تماس تلفنی امروز «الکساندر شالنبرگ» وزیر امورخارجه اتریش با «حسین امیر عبداللهیان»، طرف اتریشی با تبریک آغاز به کار وزیر امور خارجه ایران، آمادگی اتریش برای ارتقا همکاری‌ها و همچنین اهدای یک میلیون دوز واکسن طی دو هفته آتی را اعلام کرد.

وزیر خارجه اتریش با قدردانی از کمک جمهوری اسلامی ایران در زمینه انتقال اتباع اتریشی از افغانستان بر ضرورت تبادل نظر در مورد برجام و از سرگیری گفت و گوهای وین نیز تاکید کرد.

حسین امیر عبداللهیان نیز در این گفت و گوی تلفنی بر همکاری‌های اقتصادی و تجاری به‌ ویژه در حوزه‌های صنعت، کشاورزی، علم و فن آوری و اعلام آمادگی بر همکاری بیشتر در حوزه واکسن تاکید کرد.

وزیر امور خارجه ایران درباره برجام نیز گفت: جمهوری اسلامی ایران سهم اساسی خود برای حفظ برجام را با صبر راهبردی در مقابل خروج آمریکا و بی عملی طرف اروپایی نشان داده است و اکنون وقت طرف‌های دیگر برجامی است که همراهی لازم را کرده و به صورت واقعی و عملی تعهدات خودشان را اجرا کنند.

امیر عبداللهیان در خصوص نشست بغداد نیز این ابتکار را پلتفرم خوبی برای همکاری‌های درون منطقه ای دانست و اضافه کرد: البته عراق و حاکمیت این کشور مورد هدف اقدامات مداخله جویانه و غیر مسوولانه برخی طرف‌ها از جمله آمریکا بوده، همانگونه که در ترور بزدلانه قهرمان بین المللی مبارزه با تروریسم یعنی سردار سلیمانی و فرمانده بلندپایه عراقی ابومهندی المهندس شاهد بودیم.

خبر های مرتبط
نظرات شما