تاریخ انتشار: ۲۲:۰۰ - ۱۴ شهريور ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۱ نظر

طالبان دانشجویان دختر را ملزم به رعایت حجاب و استفاده از برقع کرد

جنبش طالبان دانشجویان دختر دانشگاه‌های افغانستان را ملزم به پوشیدن چادر یا عبای مشکی و پوشاندن صورت‌هایشان با برقع کرده است. طالبان به دانشجویان دختر ثبت نام کرده در این دانشگاه‌ها دستور دادند که کلاس‌های درس را پنج دقیقه قبل از دانشجویان پسر ترک کنند و در سالن‌های دانشگاه منتظر باشند تا آن‌ها ساختمان را ترک کنند.

شرایط طالبان برای دختران دانشجورویداد۲۴ جنبش طالبان دانشجویان دختر دانشگاه‌های افغانستان را ملزم به پوشیدن چادر یا عبای مشکی و پوشاندن صورت‌هایشان با برقع کرده است.

روزنامه تایمز آور ایندیا با انتشار بیانیه طالبان در آستانه بازگشایی دانشگاه‌های افغانستان آورده است: طالبان گفته‌اند دانشجویان دختر باید چادر مشکی بپوشند و نقاب بزنند. کلاس‌هایشان هم نباید مختلط باشند.

طالبان به دانشجویان دختر ثبت نام کرده در این دانشگاه‌ها دستور دادند که کلاس‌های درس را پنج‌ دقیقه قبل از دانشجویان پسر ترک کنند و در سالن‌های دانشگاه منتظر باشند تا آنها ساختمان را ترک کنند.

طبق دستور طالبان، از دانشگاه‌ها خواسته می‌شود استادان زن را برای دانشجویان دختر استخدام کنند و تلاش کنند اساتید مسن مرد را بعد از تحقیق درباره اخلاق مثبت و پسندیده آنها استخدام کنند.

طبق گفته یک استاد دانشگاه که خواست نامش فاش نشود، سیستم طالبان درخصوص کلاس‌های غیرمختلط با مشکل روبه‌رو خواهد شد زیرا تعداد کافی استاد زن یا کلاس درس برای جدا کردن زنان از مردان وجود ندارد.

نیروهای طالبان روز شنبه به منظور متفرق کردن زنان افغان در تظاهراتی از تیر هوایی شلیک کردند. زنان افغان خواستار مساوات در حقوق‌شان شده بودند.

خبر های مرتبط
برچسب ها: طالبان
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۰۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۰۵
0
0
بالاخره یک حکومتی بدتر از ایران هم پیدا شد تا آخرین کشور در مورد حجاب نباشیم.
نظرات شما