تاریخ انتشار: ۱۲:۱۳ - ۱۸ شهريور ۱۴۰۰

درخواست سازمان جهانی بهداشت برای توقف تزریق دُز سوم واکسن کرونا تا پایان سال

ایسنا نوشت: دبیر کل سازمان جهانی بهداشت (WHO) از کشور‌های ثروتمند درخواست کرد تزریق دُز تقویتی واکسن کروناویروس را تا پایان سال متوقف کنند.

درخواست سازمان جهانی بهداشت برای توقف تزریق دُز سوم واکسن کرونا تا پایان سال

رویداد۲۴ تدروس آدهانوم دبیر کل سازمان جهانی بهداشت گفت: کشور‌های ثروتمند که دارای ذخیره قابل توجهی از واکسن کرونا هستند باید از تزریق دُز تقویتی واکسن تا پایان سال خودداری کنند و دُزهای موجود واکسن را در اختیار کشور‌های فقیرتر قرار دهند.

وی پیش از این خواستار توقف تزریق دُز تقویتی واکسن کرونا تا پایان ماه سپتامبر شده بود؛ اما کشور‌های ثروتمند-از جمله انگلیس، دانمارک، فرانسه، یونان، آلمان و اسپانیا- تزریق دُز سوم واکسن را آغاز کرده یا برنامه‌هایی را برای تزریق واکسن به گروه‌های آسیب پذیر مانند افراد مسن یا افرادی که دارای سیستم ایمنی ضعیف هستند، ارائه کرده‌اند.

دبیر کل سازمان جهانی بهداشت با تایید این موضوع که تزریق دُز سوم واکسن ممکن است برای گروه‌های در معرض خطر ضروری باشد، گفت: ما نمی‌خواهیم شاهد استفاده گسترده از واکسن‌های تقویت کننده‌ها برای افراد سالم باشیم که کاملا واکسینه شده‌اند.

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده است تاکنون ۵.۵ میلیارد دُز واکسن کروناویروس توزیع شده، اما ۸۰ درصد آن در کشور‌های با درآمد بالا و متوسط مورد استفاده قرار گرفته است. همچنین کشور‌های ثروتمند پیشنهاد داده‌اند که یک میلیارد دُز واکسن به کشور‌های دیگر اهدا شود، اما کمتر از ۱۵ درصد آن تحقق یافته است.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: