تاریخ انتشار: ۲۳:۰۰ - ۲۹ مهر ۱۴۰۰

اولیانوف مذاکره کننده روسیه: ۹۰ درصد اختلافات در شش دور مذاکرات احیای برجام حل شده

میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در آژانس و مذاکره کننده ارشد مسکو در مذاکرات وین درمورد زمان بازگشت تهران به گفتگو‌ها اظهار داشت: "تاخیر بیشتر ممکن است مضر باشد. "

اولیانوف

رویداد۲۴  اولیانوف در گفتگو با یک شبکه تلویزیونی اظهار داشت: "همکار خوبم انریکه مورا از اتحادیه اروپا در ۱۴ اکتبر از تهران دیدن کرد، طرف ایرانی به نوبه خود تمایل خود را برای سفر به بروکسل قبل از پایان ماه اعلام کرد. " وی افزود: "که چی؟ "

وی خاطرنشان کرد که مورا - مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که کمیسیون مشترک برجام، نهاد رسمی مذاکرات وین را هماهنگ می‌کند - نمی‌تواند از جانب سایر امضاکنندگان برجام، مذاکره کند.
بیشتر بخوانید: گروسی: هفته‌های پیش رو در احیای برجام سرنوشت‌ساز خواهند بود
اولیانوف گفت: "مذاکرات واقعی فقط در وین در قالب چند جانبه با مشارکت نیابتی مناسب ایالات متحده امکان پذیر است. " واشنگتن، که در سال ۲۰۱۸ از برجام خارج شد، به صورت غیر مستقیم در وین در کنار دیگر امضاکنندگان برجام - چین، فرانسه، آلمان، ایران، روسیه و انگلستان شرکت می‌کند.

مذاکره کننده روسیه گفت که مسکو "انتظار داشت مذاکرات طی دو هفته آینده از سر گرفته شود" و اکنون "زمان از سرگیری" گفتگو‌ها فرا رسیده است. وی خاطرنشان کرد که چهار ماه از پایان دور ششم در وین در ۲۰ ژوئن می‌گذرد.

اولیانوف گفت که ۹۰ درصد از چالش‌های مربوط به احیای برجام در وین حل شده است. ۱۰ درصد باقی مانده موضوعات "بحث برانگیز" بودند، اما با این وجود، او گفت "شانس موفقیت نسبتاً زیاد است".

منبع: انتخاب
برچسب ها: احیای برجام
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: