تاریخ انتشار: ۱۴:۰۳ - ۰۱ آبان ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
تحلیلگران نظامی اسرائیلی در هر دو کانال ۱۲ و ۱۳ روز جمعه گفتند که در این دیدار پوتین موافقت کرد که اسرائیل آزادی عمل خود را در سوریه حفظ کند، اما خواستار اطلاع یافتن از حملات پیش از وقوع آن شده بود.

اسرائیل: پوتین موافقت کرد که جلوی حملات ما به سوریه را نگیرد

رویداد۲۴ تایمز اسرائیل نوشت: زیف الکین که در مذاکرات سوچی حضور داشت، می‌گوید پوتین و بنت تصمیم گرفتند مکانیسم موسوم به عدم منازعه را حفظ کنند که به اسرائیل اجازه می‌دهد به حملات خود به سوریه بدون واکنشی از سوی روسیه ادامه دهد.

 یک مقام ارشد اسرائیلی گفت، نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل و ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در دیدار روز جمعه خود در سوچی توافق کردند که دو کشور به اجرای مکانیسم جلوگیری از منازعه که برای جلوگیری از درگیری نیرو‌های اسرائیلی و روسیه در سوریه کار می‌کند، ادامه دهند.

زیو الکین، وزیر مسکن، که بنت را به عنوان مترجم و مشاور همراهی می‌کرد، گفت که مذاکرات حول محور حفظ تداوم روابط دو دولت بود.

به گفته الکین، این مذاکرات شامل حصول اطمینان از ادامه کار دو دولت برای جلوگیری از درگیری بر سر سوریه است.

الکین گفت که گفتگو‌های "بسیار گسترده" در مورد وضعیت سوریه با هدف "حفظ مکانیسم هماهنگی" بین دو دولت صورت گرفت.

وی در بیانیه‌ای گفت: «نخست‌وزیر دیدگاه خود را درباره راه‌های توقف برنامه هسته‌ای تهران و استقرار ایران در سوریه ارائه کرد». الکین ادامه داد که تصمیم گرفته شد که مسائل با روسیه (در رابطه با حملات هوایی در خاک سوریه) سر جای خود حفظ شود.

بنت پس از دیدار با پوتین با اشاره به حضور نظامی روسیه در سوریه گفت: «روسیه بازیگر بسیار مهمی در منطقه ما است، به نوعی همسایه ما در شمال».

بنت در پستی در فیس بوک نوشت: «به این ترتیب، روابط ما با روسیه استراتژیک است، اما تقریباً به صورت روزانه، و ما باید این گفتگوی مستقیم و صمیمی را حفظ کنیم.»

تحلیلگران نظامی اسرائیلی در هر دو کانال ۱۲ و ۱۳ روز جمعه گفتند که در این دیدار پوتین موافقت کرد که اسرائیل آزادی عمل خود را در سوریه حفظ کند، اما خواستار اطلاع یافتن از حملات پیش از وقوع آن شده بود.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۳:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۱
0
1
روسوفیلهای ایرانی تحویل بگیرند.تازه اگه روسها اطلاعات سامانه های پدافندی مثل اس سیصد و اس دویست و بقیه سامانهای روس محور و شرقی که با مهندسی معکوس بدست امده رو به اسرائیلی ها نداده باشند که البته بعیده.چون جهودهای شرقی و اشکنازی با مافیای حاکم بر روسیه{دار دسته پوتین} ارتباطات گسترده و پیوسته ای دارند.و نفوذ بسیاری در لیکود و احزاب دست راستی اسرائیل دارند و زبان روسها را بسیار خوب میفهمند
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: