تاریخ انتشار: ۱۲:۳۲ - ۰۳ آبان ۱۴۰۰
بحران آب در روستا‌های شهر کرخه در مرز ایران و عراق بسیار جدی است. سکنه روستا‌های ابوغریب و مراغیه از نبود آب شرب و لوله‌کشی رنج می‌برند. مردم برای تامین آب مصرفی از کانال آبی که به روستا نزدیک است استفاده می‌کنند.

بحران آب در روستاهای کرخه
رویداد۲۴ روستای ابوغریب و مراغیه در ۴۵ کیلومتری مرز ایران و عراق قرار دارند. نبود آب شرب، قطعی برق و عدم وجود زیر ساخت روستایی باعث مهاجرت روستاییان به شهر‌های مجاور یا روستا‌های با امکانات بهتر شده، از مشکلات اصلی روستا، نبود آب شرب و لوله کشی شده است.

در حال حاضر اهالی روستا برای تامین آب مصرفی روزانه از کانال نزدیک روستا استفاده می‌کنند و آب شرب خود را با تانکر خریداری می‌کنند. آب کانال از کیفیت پایینی برخوردار است و خطرات زیادی برای ساکنین روستا هنگام برداشت آب و شستشو وجود دارد.

زنان روستا برای شستشو و برداشت آب مایحتاج روزانه به کانال می‌روند که علاوه بر کیفیت بد آب، خطر عرق شدن در کانال وجود دارد. به گفته اهالی روستا، در حالی که روستا‌های ابوغریب و مراغیه در ۱۵ کیلومتری تاسیسات آب غدیر قرار گرفته‌اند، اما تا کنون اقدامی برای آب‌رسانی به این دو روستا و روستا‌های هم جوار انجام نشده است.

طبق مصوبه هیات دولت بخش شاوور در شهرستان شوش از آذرماه ۱۳۹۹ به شهرستان کرخه ارتقا یافت. این شهرستان به مرکزیت شهر الوان و دارای ۲ بخش مرکزی و شاوور و دارای ۱۲۰ روستا و ۸۰ هزار نفر جمعیت است. در تصاویر روز عکس‌هایی را که بحران آب روستاهای کرخه را نشان داده است را ببینید.

منبع: ایسنا

خبر های مرتبط
برچسب ها: رویداد24 ، تصاویر روز
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: