تاریخ انتشار: ۱۵:۱۹ - ۰۶ آبان ۱۴۰۰

آمار باورنکردنی طارمی بعد از یک فصل

نام مهدی طارمی در بین ۲۵ بازیکن برتر تاریخ پورتو از حیث گل زده و پاس گل دیده می‌شود و به نظر می‌رسد مهاجم بوشهری بتواند در آینده آمار بهتری نیز ثبت کند.

آمار باورنکردنی طارمی بعد از یک فصل

رویداد۲۴ درخشش‌های مهدی طارمی در لباس پورتو مورد توجه بسیاری از رسانه‌ها قرار گرفته است. مهاجم بوشهری که تابستان گذشته از ریو آوه جدا شد و به پورتو پیوست، در این مدت درخشان ظاهر شده و طی ۶۱ بازی برای این تیم، ۳۲ گل به ثمر رسانده و ۲۰ مرتبه نیز پاس گل داده و این روز‌ها به مهاجم اصلی و ثابت تیم سرجیو کونسیسائو تبدیل شده است که تقریبا دروازه همه تیم‌ها را باز می‌کند.

البته این آمار طارمی طی ۶۱ مسابقه در حالی رقم خورده است که جمع دقایق حضور این بازیکن در زمین مسابقه به ۴۰۹۳ دقیقه معادل با بیش از ۴۵ بازی کامل می‌رسد. به زبان ساده تر، طارمی در ۴۵ بازی کامل و ۹۰ دقیقه‌ای به علاوه ۴۳ دقیقه دیگر، موفق شده است روی ۵۲ گل تیمش تأثیرگذار باشد که این آمار منحصربفردی برای این بازیکن ایرانی در لباس پورتو محسوب می‌شود.

یک صفحه هواداری پورتو در توئیتی نوشت: «مهدی طارمی با ۲۰ پاس گل سومین مهاجم تاریخ پورتو با آمار بیشترین پاس گل است. هالک اول و نفر دوم لیساندرو لوپز با ۲۳ پاس گل است. عجیب‌ترین نکته در مورد همه این‌ها این است که بازیکن ایرانی در ۶۱ بازی و مهاجم آرژانتینی در ۱۴۳ دیدار این رکورد را دارند. طارمی همانطور که اغلب دوست دارم بگویم یک مهاجم کامل است.»

آمار باورنکردنی طارمی بعد از یک فصل

طارمی در حالی با ۲۰ پاس گل در رتیه بیستم بهترین پاسور‌های تاریخ پورتو قرار گرفته که این بازیکن نسبت به بسیاری از بازیکنان بالاتر از خود، بازی‌های کمتری برای این تیم انجام داده و از همه مهمتر، او پست متفاوتی نسبت به سایرین دارد.

این خبر باعث شد تا نگاهی بیندازیم به وب سایت ترانسفر مارکت و آمار و رکورد‌های بهترین گلزنان و بهترین پاسور‌های تاریخ پورتو را بررسی کنیم. در بخش بهترین گلزنان تاریخ پورتو، نام مهدی طارمی در رتبه بیستم دیده می‌شود. مهاجم ایرانی تاکنون ۳۲ بار برای اژدهایان در تمامی رقابت‌ها دست به گلزنی زده و به نظر می‌رسد او می‌تواند تا پایان فصل به رتبه‌های بالاتری برسد.

فاصله طارمی تا نفر دهم این لیست یعنی یاسین براهیمی بازیکن فعلی الریان ۲۲ گل دیگر است. این بازیکن الجزایری در ۲۱۵ مسابقه موفق شد ۵۴ گل برای پورتو به ثمر برساند و کمی سخت به نظر می‌رسد که طارمی بتواند تا پایان فصل ۲۲ گل دیگر برای آبی و سفید‌ها به ثمر برساند و جزو TOP ۱۰ گلزنان تاریخ پورتو قرار بگیرد هر چند که هیچ چیزی در فوتبال بعید نیست و رسیدن به این رکورد برای مهاجم بوشهری پورتو ممکن و شدنی به نظر می‌رسد.

آمار باورنکردنی طارمی بعد از یک فصل

طارمی با ۳۲ گل زده، در رتبه بیستم بهترین گلزنان پورتو ایستاده است. او برای رسیدن به جمع ۱۰ نفر برتر، نیاز به ۲۲ گل دیگر دارد. کاری که برای مهاجم بوشهری شدنی است و تنها ممکن است شامل گذر زمان شود.

در این فهرست، جکسون مارتینز گلزن کلمبیایی پورتو با ۹۲ گل در ۱۳۶ مسابقه با فاصله زیاد در صدر قرار دارد. هالک برزیلی با ۷۷ گل در ۱۶۹ بازی دوم است و رادمل فالکائو نیز با آمار استثنایی ۷۲ گل در ۸۷ مسابقه، در جایگاه سوم ایستاده است. موسی مارگا، لیساندرو لوپز، بنی مک کارتی، ریکاردو کوارشما، دکو، هلدر پوستیگا و سرجیو اولیویرا از دیگر بازیکنان مطرحی هستند که بالاتر از طارمی جای گرفته اند.

اما این آمار زمانی جالب می‌شود که بازیکنان را براساس دقایق مورد نیاز برای گلزنی رتبه بندی کنیم. در میان بازیکنانی که بیشتر از ۱۵ گل در طول تاریخ باشگاه پورتو به ثمر رسانده اند، مهدی طارمی با به ثمر رساندن هر گل طی ۱۲۸ دقیقه، در جایگاه سوم قرار دارد. فالکائو با ۹۵ دقیقه نیاز برای گلزنی و جکسون مارتینز با به ثمر رساندن هر گل در ۱۲۷ دقیقه، تنها کسانی هستند که بالاتر از طارمی قرار دارند و به نظر می‌رسد مهاجم بوشهری بتواند جایگاه جکسون مارتینز را با توجه به فاصله اندک یک دقیقه ای، به زودی تصاحب کند. البته برخی بازیکنان قدیمی در این لیست حضور دارند که آمار بهتری ثبت کرده اند، اما سال‌ها پیش از فوتبال بازنشسته شده اند و از آنجایی که آمار دقیقی از مدت زمان حضور آن‌ها در میدان در اختیار ترانسفرمارکت نیست، این بازیکنان نظیر ژاردل برزیلی از لیست کنار گذاشته شده اند.

آمار باورنکردنی طارمی بعد از یک فصل

در بخش بهترین پاسور‌های پورتو در میان مهاجمین این تیم، طارمی سومین مهاجم برتر آبی و سفیدهاست که بیشترین پاس گل را داده است. او به زودی رتبه دوم را از لیساندرو لوپز خواهد گرفت.

در بخش پاس گل‌ها نیز طارمی در رتبه ۲۴ قرار دارد. دکو با ۹۰ پاس گل در ۲۰۲ بازی با فاصله‌ای چشمگیر نسبت به خسوس کرونایی قرار دارد که در ۲۷۸ بازی ۶۹ مرتبه پاس گل داده است. هالک نیز با ۶۱ پاس گل در ۱۶۹ دیدار سوم است. اما چنانچه این بازیکنان را براساس پست‌هایی که بازی می‌کنند دسته بندی کنیم، طارمی پس از هالک برزیلی و لیساندرو لوپز آرژانتینی – ایتالیایی، در جایگاه سوم قرار دارد. این در شرایطی است که طارمی در ۶۱ مسابقه ۲۰ پاس گل داده، اما هالک طی ۱۶۹ دیدار با لباس پورتو موفق به ثبت ۶۱ پاس گل شده و همانطور که در بالا نیز ذکر شده، لیساندور لوپز طی ۱۴۳ پیکار برای اژد‌ها به آمار ۲۳ پاس گل رسیده که به نظر می‌رسد خیلی زود طارمی بتواند جایگاه دوم را از آن خود کند.

به هر شکل مهاجم بوشهری پورتو روز‌های خوبی را در لباس این تیم سپری می‌کند. او خود را برای بازی شنبه شب و از همه مهمتر دیدار برگشت برابر میلان در روز چهارشنبه و از رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا آماده می‌کند. بازیکن ایرانی در بازی رفت پاس تک گل تیمش را داد و مورد هجمه بسیاری از رسانه‌ها قرار گرفت چرا که آن‌ها معتقد بودند طارمی پیش از گل، روی بن ناصر مرتکب خطا شده است. مهاجم ایرانی حالا امیدوار است با باز کردن دروازه روسونری در استادیوم جوزپه مه آتزا، جهش بزرگی در فهرست برترین‌های تاریخ پورتو داشته باشد.

منبع: ورزش سه
خبر های مرتبط
برچسب ها: مهدی طارمی
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: