تاریخ انتشار: ۱۲:۰۸ - ۳۰ آبان ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۱ نظر

هشدار یک نماینده به مخالفان ورود قرص کرونا به کشور/ باید به جرم جنایت علیه بشریت تعقیب شوند

 یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: باید هر فردی که مانع دسترسی مردم به دارو و واکسن کرونا شود را به دلیل ارتکاب «جنایت علیه بشریت» و «قتل عمد» تحت تعقیب داخلی و بین‌المللی قرار داد تا بدانند ملت بی پناه نیست.

مخالفان ورود قرص کرونا به کشور
رویداد۲۴ جلیل رحیمی جهان آبادی نماینده تربت جام و تایباد در مطلبی در صفحه توییتر خود نوشت:

«خط و نشان کشیدن های برخی مسئولان و مافیای داروی کشور برای ممانعت از ورود قرص درمانی کرونا به کشور شروع شده! باید هر فردی که مانع دسترسی مردم به دارو و واکسن کرونا شود را به دلیل ارتکاب «جنایت علیه بشریت» و «قتل عمد»تحت تعقیب داخلی و بین المللی قرار داد تا بدانند ملت بی پناه نیست.»

جدیدترین قرص‌ خوراکی تولیدشده کرونا با اثربخشی ۸۹ درصدی در مبتلانشدن به نوع حاد و مرگ بر اثر این بیماری، پاکسلوید «Paxlovid» تولیدی شرکت فایزر آمریکاست که با هدف دسترسی گسترده در دنیا، خط تولید آن قرار است از سوی نهاد عام‌المنفعه MPP سازمان ملل متحد به ۹۵ کشور جهان از جمله ایران واگذار شود اما ایران برای راه‌اندازی خط تولید آن چندین شرط دارد.

به گفته یک مقام مسئول در وزارت بهداشت راه‌اندازی خط تولید و دسترسی به قرص فایزر ایرانی نیاز به چهار شرط دارد؛ تأیید کمیسیون مربوطه در سازمان غذا و دارو، بر هم نخوردن نظام دارویی کشور، جمع‌بندی حقوق مالکیت فکری و ثبت در فهرست دارویی کشور.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
هیوا پریشی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
0
1
خداییش اگه این نماینده ها یه بار هم که شده حرف درست و حسابی زده باشند ، همین بنده خدا بوده. تورا بخدا حضرات نذارن مثل واکسن کرونا بشه و بازم بگن ما خودمون تولید می کنیم . خواهشاً با فساد و رانت و باند بازی که خودشان هم اذعان کردن ، با جان مردم بدبخت بازی نکنید.
نظرات شما