تاریخ انتشار: ۲۰:۲۵ - ۳۰ آبان ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۳ نظر

آمریکا ایران را تهدید کرد: منتظر پاسخ قاطعانه ما باشید

یک مقام ارشد کاخ سفید در امور خاورمیانه در سخنرانی خود در کنفرانس امنیتی منامه درباره آنچه نیرو‌های نیابتی تحت حمایت ایران خواند، گفت آمریکا «آماده پاسخی قاطع است».

قطعنامه آمریکا علیه ایرانرویداد۲۴ برِت مک گورک هماهنگ کننده شورای امنیت ملی کاخ سفید در امور خاورمیانه در سخنرانی اش در کنفرانس سالانه گفت و گوی منامه در بحرین در پاسخ به این که آیا کشورش قصد خروج از منطقه را دارد یا نه، گفت، آمریکا به حفظ حضورش در خاورمیانه برای مقابله با آنچه «تهدیدهای ناشی از ایران» خواند، متعهد است.

این مقام ارشد آمریکایی همچنین اظهار کرد، آمریکا مانع تولید یک سلاح هسته ای توسط ایران خواهد شد و همچنان برای رسیدن به این هدف دیپلماسی را در پیش خواهد گرفت، ولی در صورت شکست دیپلماسی، آماده دنبال کردن "دیگر گزینه ها" نیز هستیم.

این مقام آمریکایی با ادعاهایی علیه نقش ایران در منطقه و برنامه هسته‌ای آن، تاکید کرد آمریکا قصد دارد در مواجه با ایران در منطقه همچنان مسیر دیپلماسی در پیش بگیرد.

وی اضافه کرد: واشنگتن برای تنش زدایی از هر جایی که ایران در آن حضور داشته باشد، دیپلماسی به کار خواهد بست.

او همچنین درباره آنچه نیروهای نیابتی تحت حمایت ایران خواند، گفت آمریکا «آماده پاسخی قاطع است».

مک گورک در این باره افزود: ما قرار نیست وارد پاسخ های نظامی تلافی جویانه با نیروهای نیابتی ایران شویم.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
علیرضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
0
0
چوایران نباشد تن من مباد،زمانیکه گرگهای وحشی وخون اشام صهیونیست اسراییل رابرخاورمیانه تحمیل نمودید ،لازم بوداین موشهای کثیف وجرثومه های فسادوتباهی راافسارشان درکنارخودتان میبستید تامجبورنباشید درنوکری انها هویت وموجودیت خودرابخطر زوال ونابودی بیندازید ،بیشه شیران جاج قاسم ها ی سلیمانی دارد که راهش راباشکوهترادامهمیدهند
ناشناس
|
France
|
۱۳:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۱
0
0
با وجود درگیری آمریکاییها با رو سیه و چین،، هنوز هم خاورمیانه پراهمیت بخاطر دارابودن بیش از نیمی از انواع ذخایرانرژی جهان و اهمیت ژئواستراتژیکی و همچنین ژئوپولتیکی برای ایالات متحده آمریکا و متحدانش دل کندن از اینجا را سخت می کند!!٪....
سیدعلی تویسرکانی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۱
1
0
آرزویی که دشمنان اسلام ، انقلاب و ولایت فقیه به گور میبرند
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: