تاریخ انتشار: ۱۰:۲۰ - ۰۱ آذر ۱۴۰۰

جدیدترین آمار ویروس کرونا در جهان

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان تاکنون به ۲۵۷ میلیون و ۸۴۰ هزار و ۶۷۵ نفر رسیده و مرگ پنج میلیون و ۱۶۸ هزار و ۴۰۷ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است همچنین ۲۳۲ میلیون و ۷۶۷ هزار و ۹۴ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

آمار ویروس کرونا در جهان

رویداد۲۴ روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۲ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۴۸.۵ میلیون مبتلا و بیش از ۷۹۳ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۴.۵ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۲ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۱۲ هزار و هند با بیش از ۴۶۵ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۴۸,۵۹۲,۸۱۰ ۷۹۳,۶۵۱
۲ هند ۳۴,۵۱۸,۹۰۱ ۴۶۵,۹۱۱
۳ برزیل ۲۲,۰۱۷,۲۷۶ ۶۱۲,۷۲۲
۴ انگلیس ۹,۸۴۵,۴۹۲ ۱۴۳,۹۲۷
۵ روسیه ۹,۳۳۱,۱۵۸ ۲۶۴,۰۹۵
۶ ترکیه ۸,۵۷۱,۵۵۴ ۷۵,۰۴۲
۷ فرانسه ۷,۴۱۴,۹۷۱ ۱۱۸,۴۶۱
۸ ایران ۶,۰۷۷,۴۳۸ ۱۲۸,۹۵۶
۹ آلمان ۵,۳۷۸,۱۹۲ ۹۹,۶۱۳
۱۰ آرژانتین ۵,۳۱۵,۳۴۸ ۱۱۶,۳۷۷

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۲۶۴ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. با این حال انگلیس با ثبت رسمی ۹ میلیون و ۸۴۵ هزار و ۴۹۲ بیمار کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.

همچنین ایران با مجموع شش میلیون و ۷۷ هزار و ۴۳۸ ابتلا و ۱۲۸ هزار و ۹۵۶ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه هشتم در بین ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.

بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۷ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، ایران، آلمان، آرژانتین، اسپانیا، کلمبیا، ایتالیا، اندونزی، مکزیک، لهستان و اوکراین نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات شما