تاریخ انتشار: ۱۰:۴۴ - ۰۱ آذر ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۲ نظر

قاتلان معروفی که هرگز به محاکمه نرسیدند

اکبر خرمدین تنها قاتلی نیست که پیش از آغاز محاکمه‌اش جان باخته است.

اخبار حوادث

رویداد۲۴ اکبر خرمدین تنها قاتلی نیست که پیش از آغاز محاکمه‌اش جان باخته است. در تاریخ جنایی ایران قاتلان معروف دیگری هم به چشم می‌خورند که پایشان هرگز به دادگاه نرسید.

قاتلی با طناب سفید

مجید سالک محمودی، یکی از مخوف‌ترین قاتلان سریالی تاریخ ایران بود و طعمه‌های اصلی او زنان متاهل بودند. این قاتل برای اینکه به هدف اصلی‌اش برسد، از کشتن کودکانی که همراه قربانیانش بودند هم ابایی نداشت. نام این جنایتکار سریالی که خیلی‌ها از او با عنوان قاتل طناب سفید یاد می‌کنند، در سال‌های 64و 65 در مطبوعات مطرح شد اما قتل‌هایی که وی رقم زد از سال‌ها پیش از آن، یعنی از زمستان سال59 آغاز شده بود.

او با شناسایی زنان متاهل در شهرهای مختلف کشور آنها را به قتل می‌رساند و در نهایت در24بهمن سال64 به‌صورت کاملا اتفاقی خودروی وی توسط پلیس توقیف و با کشف چند تکه طناب سفید که او در جنایاتش استفاده می‌کرد در صندوق‌عقب این خودرو، مجید تحت بازجویی قرار گرفت و خیلی زود اعتراف کرد که قتل‌های زیادی را مرتکب شده است. هرچند برخی معتقدند که وی دست‌کم 24تا 49نفر را به قتل رسانده بود اما هرگز راز جنایات وی فاش نشد. چرا که او هشتم خرداد65، درحالی‌که هنوز رسیدگی به پرونده‌اش در دادگاه شروع نشده بود، خود را با طنابی که از حاشیه پتوهای سلول درست کرده بود در زندان حلق‌آویز کرد.

مرگ قاتل سریالی زنان ماهشهری در زندان

قاتل سریالی زنان ماهشهری که به اتهام قتل 4زن بازداشت شده بود، در سال1388 به‌علت نامعلومی در زندان جان باخت. او به‌دنبال قتل 3زن در خرداد و تیرماه همان سال تحت تعقیب قرار گرفت و مدتی بعد کارآگاهان جنایی موفق شدند با سرنخ‌های موجود وی را دستگیر کنند.

قربانی این جنایت‌ها زنانی ۲۰ تا ۳۰ساله بودند که هرکدام برای انجام کاری از خانه خارج شده بودند اما هیچ وقت به خانه بازنگشتند و چند روز پس از ناپدیدشدن‌شان، اجساد آنها در حاشیه شهر کشف شده بود.

قاتل سریالی زنان ماهشهری که حکیم نام داشت و 34ساله بود در شهریور 1388دستگیر شد و در بازجویی‌ها به قتل 4زن اعتراف کرد و مدعی شد که قربانیانش را به‌عنوان مسافر سوار ماشین می‌کرده و بعد با کشاندن به محلی خلوت آنها را به قتل می‌رسانده است. با اعترافات او، رسیدگی به این پرونده ادامه داشت تا اینکه حکیم به‌علت سکته قلبی در بازداشتگاه اداره آگاهی جان باخت و هرگز پایش به محاکمه نرسید.

خودکشی قاتل دو زن

در سال 94و به‌دنبال پیدا شدن اجساد 2زن در اسدآباد همدان، تحقیقات پلیس برای شناسایی و دستگیری عاملان این جنایات آغاز شد. نخستین زن بر اثر ضربه به سرش کشته شده و بعد اموالش به سرقت رفته بود. او برای دریافت سوابق بیمه خود از محل کار سابقش به اسدآباد رفته و به‌نظر می‌رسید توسط راننده‌ای مسافرکش به قتل رسیده است.

با شناسایی این راننده وی دستگیر شد و در بازجویی‌ها اعتراف کرد که یک سال قبل نیز با همین شگرد و با انگیزه سرقت، زن دیگری را سوار ماشین خود کرده و در بین راه به قتل رسانده و اموالش را دزدیده بود. با اعترافات این مرد، وی به بازداشتگاه انتقال یافت اما درحالی‌که تحقیقات در پرونده وی هنوز کامل نشده و معلوم نبود که وی افراد دیگری را هم به قتل رسانده یا نه، در بازداشتگاه به زندگی خود پایان داد.

قتل وحید مرادی

وحید مرادی یکی از اشرار معروف کشور بود که ۲۶ اردیبهشت۹۷ در درگیری در یک مهمانی در خیابان۲۱ ولنجک، با ضربات چاقو یکی از دوستان 28ساله‌اش به‌نام حسین را به‌قتل رساند. او پس از جنایت به سمت ترکیه گریخت و اما هنگام فرار از کشور و در ۵۰۰متری مرز ترکیه از سوی پلیس دستگیر شد. وحید پس از آن به زندان منتقل شد اما مدتی بعد در جریان یک درگیری در داخل زندان، توسط زندانیان دیگر به قتل رسید.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: اخبار حوادث
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
حمید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۱
0
0
تعلل در اجرای عدالت نتیجه اش همینه وقتی کسی کشتار می کند و به کشتار خود افتخار می کند و حکمش اجرا نمی شود پس تقصیر با دادگاه و قاضی پرونده است.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۲۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۴
باید نیروی نظامی هرانکس که میخواهد اسمش را سر زبانها بیندازد وهر چه اراذل و اوباش لاشی در کشور وجود دارد همه را جمع کنندسوار قطار آخرت کرده به دیار باقی فرستاده شوند ودر انجا با هم درگیر شوند و کسی هم کاریشان ندارد
نظرات شما