تاریخ انتشار: ۱۸:۲۵ - ۰۱ آذر ۱۴۰۰

هشدار هواشناسی نسبت به آلودگی هوای تهران از چهارشنبه

اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به انباشت آلاینده‌های جوی و آلودگی هوا از چهارشنبه (۳ آذرماه) هشدار داد.

آلودگی هوارویداد۲۴ اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار زردرنگ با اشاره به پایداری هوا و سکون نسبی جو آورده است: عصر چهارشنبه (۳ آذرماه) تا شنبه (۶ آذرماه) انباشت آلاینده‌های جوی به‌ویژه ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در نواحی پرتردد و صنعتی استان تهران پیش‌بینی می‌شود.

در این شرایط افزایش شاخص آلودگی‌های جوی و کاهش کیفیت هوا تا حد ناسالم برای گروه‌های حساس و در صورت عدم مهار منابع آلاینده ثابت و متحرک در بعضی ساعات کاهش کیفیت هوا تا حد ناسالم برای تمام گروه‌ها به‌ویژه در مناطق صنعتی و پرتردد مورد انتظار است.

اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به مدیریت بهینه در استفاده از سوخت و زمان فعالیت واحدهای صنعتی، اجتناب از حضور در فضای باز برای افراد دارای سابقه بیماری‌های قلبی و ریوی، خودداری از رفت و آمدهای غیر ضروری به نواحی پرتردد برای افراد سالمند و خردسال و اجتناب از فعالیت فیزیکی طولانی و ورزش در فضای باز توصیه می‌کند.


بیشتر بخوانید: آلودگی هوا رکورد زد/ آبان؛ آلوده‌ترین ماه تهران از نظر ذرات معلق


از بامداد سه شنبه (۲ آذرماه) تا قبل از ظهر چهارشنبه (۳ آذرماه) در بعضی ساعات وزش باد نسبتاَ شدید به‌ویژه در نواحی جنوبی و غربی استان پیش‌بینی می‌شود که طی این مدت، بهبود نسبی کیفیت هوا مورد انتظار است.

به گزارش ایسنا هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات شما