تاریخ انتشار: ۲۰:۲۰ - ۰۲ آذر ۱۴۰۰

هماهنگی بی سابقه آمریکا با چین برای کاهش قیمت نفت

کاخ سفید روز سه‌شنبه اعلام کرد که آمریکا و شماری از کشور‌های دیگر از جمله چین برای مقابله با افزایش قیمت نفت بخشی از ذخایر راهبردی نفت خود را استفاده خواهند کرد.

قیمت نفت

  رویداد۲۴ قیمت جهانی نفت پیش از این در آستانه اعلام تصمیم جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده مبنی بر آزادسازی بخشی از ذخایر نفتی آمریکا کاهش یافته بود. در بیانیه کاخ سفید آمده است که ایالات متحده ۵۰ میلیون بشکه از ذخایر نفتی خود را آزاد خواهد کرد.

منابع آگاه در کاخ سفید پیشتر به رسانه‌ها گفته بودند که برنامه آزادسازی نفت از ذخایر استراتژیک نفت آمریکا با همراهی هند، کره‌جنوبی و ژاپن اجرا می‌شود.


بیشتر بخوانید: دلیل افت اخیر ارز‌های دیجیتالی چیست؟


قیمت هر بشکه نفت پایه برنت در آغاز داد و ستد‌های روز سه‌شنبه و در آستانه اعلام تصمیم جو بایدن از مرز ۸۰ دلار عقب‌نشینی کرد و به ۷۹ دلار و ۳۰ سنت رسید.

در واکنش به این اقدام آمریکا، ممکن است ائتلاف گروه کشور‌های صادرکننده نفت موسوم به اوپک پلاس نیز در واکنش به نگرانی‌های موجود نسبت به کاهش تقاضای نفت همزمان با فراگیری موج جدید همه‌گیری ویروس کرونا در اروپا، برنامه افزایش ماهانه تولید خود را تعدیل کند.

بهای نفت خام پس از رفع محدودیت‌های وضع‌شده برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، بازگشت رشد اقتصادی و آغاز دوباره سفر‌ها افزایش یافته بود.

یک مقام ارشد در دولت جو بایدن در گفتگو با خبرگزاری فرانسه هماهنگی واشنگتن با شماری از کشور‌ها از جمله چین برای کاهش قیمت نفت را بی‌سابقه توصیف کرد.

برچسب ها: کاخ سفید
نظرات شما