تاریخ انتشار: ۰۹:۰۴ - ۰۴ آذر ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۱ نظر

خبر رابرت مالی درباره تحریم‌های ایران

آمریکا در زمان ریاست جمهوری دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۸ از توافق برجام خارج شد و ضمن بازگرداندن تحریم‌های لغو شده، تحریم‌های جدیدی نیز علیه ایران اعمال کرد.

خبر رابرت مالی درباره تحریم‌های ضد ایرانی
 رویداد۲۴ نماینده ویژه آمریکا در امور ایران از آمادگی واشنگتن برای رفع تحریم‌های ضدایرانی خبر داد.  رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران روز چهارشنبه در گفت‌وگویی بیان کرد: ما آماده‌ایم به توافق بازگردیم و تمامی تحریم‌هایی که با برجام مغایر هستند را برداریم. پس اگر ایران می‌خواهد به توافق بازگردد، راه این کار را در پیش روی خود دارد.

وی در ادامه گفت:، اما اگر ایران نخواهد به توافق بازگردد، اگر ایران بخواهد به کاری که در حال حاضر انجام می‌دهد ادامه دهد -در مذاکرات هسته‌ای تعلل کند و به برنامه هسته‌ای خود سرعت ببخشد- اگر این مسیر ایران باشد، ما نیز طبق آن پاسخ خواهیم داد. نماینده ویژه آمریکا در امور ایران همچنین مدعی شد "نشانه‌های دلگرم‌کننده‌ای" از جانب ایران فرستاده نمی‌شود.

مذاکرات احیای توافق هسته‌ای در وین که شش دور آن میان ایران و کشور‌های عضو برجام و با حضور هیات آمریکا در محل مذاکرات تا ماه ژوئن (خرداد ۱۴۰۰) برگزار شده بود، پس از انتخابات ریاست جمهوری ایران به تعویق افتاد.


بیشتر بخوانید: مذاکرات هسته‌ای سال ۹۴ به پایان رسیده/ مذاکرات جدید بر مبنای لغو تحریم‌هاست


دولت جدید ایران اخیرا پس از بررسی نتایج شش دور قبلی مذاکرات، اعلام کرده که دور هفتم مذاکرات ۲۹ نوامبر (۸ آذر) از سرگرفته خواهد شد. ایران تاکید کرده است هدفش از این مذاکرات لغو تحریم‌های آمریکا است.

دولت آمریکا نیز گفته است مسیر دیپلماتیک با ایران را برای حل‌وفصل موضوع هسته‌ای آن ترجیح می‌دهد و آماده است با «حسن نیت» و در راستای بازگشت دوجانبه با ایران به پایبندی کامل به توافق هسته‌ای، به مذاکرات وین بازگردد.

آمریکا در زمان ریاست جمهوری دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۸ از توافق برجام خارج شد و ضمن بازگرداندن تحریم‌های لغو شده، تحریم‌های جدیدی نیز علیه ایران اعمال کرد.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: رابرت مالی
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
3
0
برگشت آمریکابه این سادگی باحرف نمیشودتاتمام خسارتیکه باخروجش به ماواردکردپرداخت نکندتوافق بی توافق مابه این توافق نیازنداریم اگرآنهابااینهمه اسراری که دارندبه این توافق خسارت ماپرداخت کنندآنوقت ماشایددلمون به حالشون بسوزه
نظرات شما