تاریخ انتشار: ۱۴:۰۹ - ۰۵ آذر ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۳ نظر

علم الهدی: مشکل آب با تجمع حل نمی‌شود؛ به جایش نماز باران بخوانید

امام جمعه مشهد گفت: مقابله با جریان دلال بازی و سودجویی در بازار، کار بسیج است و بسیج بیدار و آگاه، از انبارسازی و احتکار کالا در جامعه جلوگیری می کند.

اعتراضات مردمی برای خشکسالی

رویداد۲۴ حجت الاسلام  سید احمد علم الهدی در خطبه های نماز جمعه امروز مشهد افزود: یک وظیفه بسیج کمک به حل مشکلات جامعه است و اکنون که گرانی، معیشت مردم را سخت کرده است بسیج باید وارد این عرصه شود.

به نوشته ایرنا، وی ادامه داد: بخشی از مشکلات مربوط به کمبودها، اختلالات اقتصادی و ارز است که مسوولان دولتی برای رفع آن تلاش می کنند اما بخشی مربوط به سودجویی و دلال بازی است که عده ای ناپاک سودجو به دنبال فشردن حلق مردم هستند و می خواهند معیشت مردم را در جیب خود بریزند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: اگر مسوولان دولتی با قدرت بسیج، تنظیم بازار را عملی کنند بخش عمده ای از مشکلات مردم حل شود.

علم الهدی جامعه امروز را نیازمند فداکاری بسیج و تقابل این نهاد در برابر دشمن توصیف کرد و افزود: فلسفه ایجاد بسیج در ابتدا یک نیروی دفاعی بوده است اما عرصه دفاع اکنون تغییر کرده است.

وی ادامه داد: امروز بیش از ۴۲ شبکه تلویزیونی در دنیا علیه نظام ما و برای مردم سمپاشی می کنند و چندین هزار نفر روز و شب در ۲ مجموعه در آمریکا و اسرائیل در حال تولید محتوای فضای مجازی برای سرکوب نظام و ایجاد جنگ نرم در داخل کشور هستند.

امام جمعه مشهد گفت: دشمن چون نمی تواند در عرصه نظامی کاری پیش ببرد به دنبال پوساندن نظام از درون با ایجاد جنگ نرم است لذا در این عرصه به دفاع جانانه نیاز داریم و قهرمانان این عرصه جوانان مبتکر بسیجی در عرصه سایبری هستند.


بیشتر بخوانید: زاینده رود احیا نشود مسائل قومیتی سر باز می‌کند/ در اصفهان چه می‌گذرد؟


علم الهدی افزود: امروز در همه استانها مشکل آب داریم و این مساله فقط مربوط به چند استان اصفهان و چهارمحال و بختیاری و یزد نیست و این مشکل بخش عمده اش مربوط به کاهش نزولات آسمانی در کشور است البته فقط کشور ما گرفتار این مشکل نیست بلکه این یک مساله اقلیمی جهانی است و دیگر کشورها نیز گرفتار آن شده اند.

وی ادامه داد: وقتی نزولات آسمانی کم است مشکل با تجمع درست نمی شود، درمقابل خدا تجمع فایده ندارد بلکه تجمع باید در نماز باران انجام شود.

امام جمعه مشهد به سابقه نظام میرابی در سنتهای قدیمی ایرانی اشاره کرد و گفت: باید با احیای این نظام میرابی، تقسیم صحیح همین موجودی کنونی آب کشور انجام شود و این مهم را باید دستگاههای دولتی انجام دهند.

علم الهدی افزود: اکنون که گرفتار خشکسالی شده ایم باید کشت را تغییر دهیم چنانچه در جنوب خراسان رضوی مردم تغییر کشت دادند و با کشت محصولات کم آب مشکل را در بسیاری مناطق رفع کردند.

وی اضافه کرد: از آبیاری غرقابی باید عدول کرد و با این خشکسالی این روشهای سنتی آبیاری پدرانمان را باید تغییر دهیم و برادران بسیجی و نخبه کشاورزی با کمک و همیاری مردم، آبیاری قطره ای را جایگزین روشهای قدیمی کنند.

منبع: انتخاب
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
0
1
نماز باران خودش تجمع در برابر خداست!
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
0
2
خب این هفته رو تشریف میبردین اصفهان تو بستر خشک زاینده رود و تجمع کنندگان رو دعوت به اقامه نماز باران میکردین البته قبلش با هواشناسی هماهنگ میکردین (مثل نماز باران آیت الله احمد خاتمی)
اگه بیانات و فرمایشات و نظریات آیت الله علم الهدی رو تو این چهل سال ثبت میکردیم الان یه کتاب قطور و پربار و سرشار از روش های خوب زندگی و طرق رفع مشکلات جامعه داشتیم که درش مهمترین این روش ها از جمله خوردن اشکنه ، ضد کرونا بودن ضریح مقدس ، برکات قابل توجه حکومت دامادش و نقش های موثر بسیج تو اموراتی مثل تنظیم بازار و آبیاری قطره و اصلاح روش های آبیاری حتما اشاره میشد.
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
0
2
سلام ایشان که جز معدود افراد مستجاب الدوعوه هستند به جای ما مردم گناهکار هم نماز باران بخوانند لطفا
نظرات شما