تاریخ انتشار: ۱۰:۲۵ - ۰۷ آذر ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۳ نظر

مجلس به یوسف نوری رای اعتماد داد

نمایندگان مجلس به «یوسف نوری» وزیر پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت آموزش و پرورش اعتماد کردند.

مجلس به یوسف نوری رای اعتماد داد

رویداد۲۴  صلاحیت و برنامه‌های یوسف نوری گزینه پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت آموزش و پرش صبح امروز یکشنبه (۷ آذرماه ۱۴۰۰) در مجلس شورای اسلامی بررسی شد.

به گزارش خانه ملت، نهایتا وکلای ملت در این نشست با استماع نظرات موافقان و مخالفان این گزینه پیشنهادی دولت، برنامه‌های وی را تایید و به او برای تصدی وزارت آموزش و پرورش اعتماد کردند.

نوری در دفاع از برنامه‌های خود در نشست امروز گفته بود: اگر به پیشرفت کشور اهمیت می‌دهیم باید بدانیم که سرمایه پیشرفت این کشور در آموزش و پرورش فراهم می‌شود؛ این توسعه است که باید در خدمت تربیت انسان قرار گیرد.

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش همچنین عنوان کرده بود که زمانی می‌توانیم آموزش و پرورش را به مدرسه تربیتی سلیمانی تبدیل کنیم که از تفرقه و تشتت بپرهیزیم؛ دولت و مجلس باید برای پشتیبانی مالی از آموزش و پرورش تدبیر کنند. امروز برای تحول در نظام آموزشی و بازسازی منزلت معلم بیش از همه چیز نیازمند همگرایی دولت و مجلس هستیم.

نوری با بیان اینکه شورای عالی آموزش و پرورش به‌عنوان نهاد سیاست‌گذار نیازمند تحول جدی است، عنوان کرده بود: این شورا باید به صورت مستمر وضعیت تحول در آموزش و پرورش را رصد کند، اما همگان دیدیم که در ۱۰ سال گذشته وظایف محوله به این شورا در راستای اجرای سند تحول بسیار کند و در مواردی با سوءتدبیر همراه بود.


بیشتر بخوانید: نوری:سرکردگان سند ۲۰۳۰ جایی در آموزش و پرورش نخواهند داشت/ ارتقاء منزلت معلم نیازمند همگرایی دولت و مجلس است


سوابق یوسف نوری

یوسف نوری، فارغ التحصیل مراکز تربیت معلم، ارشد مدیریت آموزشی و دکتری گردشگری کودک از دانشگاه علامه طباطبایی است. از سوابق وی مدیریت مرکز نیروی انسانی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش، مدیر کل بودجه آموزش و پرورش، مدیر کل آموزش و پرورش تهران و ایلام بوده است. وی از مدیران نزدیک به حاجی بابایی و علی احمدی است که طرح رتبه بندی معلمان، بیمه طلایی، راه اندازی سامانه‌های هوشمند، تبلت دانش آموزی از ایده‌های او در اموزش و پرورش بوده است که پس از رفتن او ناتمام ماند.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۷
0
1
کاشکی میتونست بدون چفیه آرا رو بگیره
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۷
0
0
از این مجلس بیش از این انتظاری نیست.الیته بازهم سنت شکنی کردند،اینها باید همان ابتدا به باغگلی رای میدادند.
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۵:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۷
0
0
دکتر نوری از نیروهای ولایتمدار و ارزشی و مومن و نمازشب خوان هستند که با تکیه بر مدیریت انقلابی میتواندآموزش و پرورش ما را می‌توانند اسلامی کنند و دانش آموزان ارزشی و متعهدو با تقوا تحویل جامعه دهند دروس دینی و اعتقادی باید در کتاب های درسی تقویت شود
نظرات شما