تاریخ انتشار: ۱۴:۲۰ - ۰۹ آذر ۱۴۰۰

درخواست بیرانوند از اسکوچیچ در مورد مهدی طارمی

دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ایران از سرمربی تیم ملی خواست تا «مهدی طارمی» را به فهرست ملی پوشان اضافه کند.

مهدی طارمی

رویداد۲۴ علیرضا بیرانوند در مورد ثبت پرتاب دستش در کتاب گینس اظهار داشت: از این اتفاق خوشحال هستم و بیشتر برای ایرانی که از این اتفاق خوشحال است. این اتفاق دعای خیر مردم و پدر و مادرم بود. وی افزود: پس از آن که اولین پرتاب دست را داشتم این مردم بودند که به من انرژی دادند و باعث شدند تا ممارست خودم را ادامه دهم.

دروازه‌بان تیم بواویشتا پرتغال خاطرنشان کرد: من خیلی سعی می‌کنم همیشه برای تیمم موقعیت سازی کنم. فکر می‌کنم این برای هر ورزشکاری افتخار است که نامش در گینس ثبت شود. مردم خیلی به من انرژی دادند و حتی برای آن‌ها رنگ تیم سابقم مهم نبود و به من تبریک گفتند؛ از سوی استقلالی‌ها، اصفهانی‌ها، تبریزی‌ها و مشهدی‌ها پیام‌هایی دریافت کردم و این موفقیت را به مردم ایران تقدیم می‌کنم.

وی تاکید کرد: برخی اوقات حس می‌کنم که در خیلی مواقع پرتاب بلندتر از ۶۱ متر هم داشتم. حتی زمانی برای سنجش دروازه‌بان منچسترسیتی مسوولان گینس به تمرین این تیم رفتند و دوربین نصب کردند. فکر می‌کنم برای من هم اگر این اتفاق می‌افتاد می‌توانستم رکوردم را افزایش دهم. با این حال این پرتاب برای چهار سال پیش بود. خیلی خوشحالم و امیدوارم آن را تکرار کنم.


بیشتر بخوانید: طارمی - اسکوچیچ؛ وضعیت هنوز قرمز است!


بیرانوند گفت: این نعمتی الهی است که خدا به من اعطا کرده است. این تکنیک برای من است و فکر می‌کنم برای سایر افراد سخت باشد. دست‌های بلندم در پرتاب دست به من کمک می‌کند.

وی گفت: زمانی که در نفت بودم این پرتاب‌ها را برای وحید امیری انجام می‌دادم و او در پیشرفت در این زمینه کمک کرد.

وی در مورد شرایط تیم ملی گفت: الان بهترین نسل را داریم و از ۲۶ بازیکنی که دعوت می‌شوند بیشتر بازیکنان لژیونر هستند. شرایط خیلی خوبی داریم. فدراسیون هم کمک می‌کند و بدون حاشیه کار را دنبال کنیم. دو بازی مهم در بهمن داریم که یکی از آن‌ها مقابل عراق است. امیدوارم بتوانیم بازی را ببریم و به جام جهانی برویم.

دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ایران گفت: برخی مشکلات خانوادگی است. همه ما مهدی طارمی را دوست داریم و او دوست دارد به تیم ملی برگردد. اسکوچیچ هم هرگز تلاش مهدی را نادیده نمی‌گیرد. خودم شخصا دوست دارم طارمی بازگردد و از اسکوچیچ خواهش می‌کنم او بازگردد. با آمدن مهدی طارمی تیم ما کامل می‌شود. امیدوارم بهمن ماه در بازی با عراق اتفاق خوبی رخ داده و در حضور هواداران جشن صعود را برگزار کنیم.

منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات شما