تاریخ انتشار: ۱۰:۵۴ - ۱۱ آذر ۱۴۰۰

نقشه‌های گل‌محمدی برای دیدار با استقلال

 تیم فوتبال پرسپولیس که روزهای ناخوشایند ابتدای فصل را پشت سرگذاشته است برای دیدار با استقلال شرایط متفاوتی خواهد داشت و با کسب سه امتیاز دربی به طور کامل از بحران فنی خارج خواهد شد.

دربی استقلال و پرسپولیس

رویداد۲۴ تیم فوتبال پرسپولیس پس از کسب دو پیروزی متوالی مقابل صنعت نفت آبادان و نفت مسجد برای سنتی‌ترین دیدار تاریخ رقابت‌های فوتبال باشگاهی کشور در پایتخت آماده می‌شود.
یحیی گل محمدی پس از بردهای اقتصادی یک بر صفر پرسپولیس مقابل نفتی‌ها پرسپولیس را در حالی تمرین می‌دهد که برای بازگشت به مسیر موفقیت چاره‌ای جز ایجاد تغییرات بزرگ در استراتژی فنی اش نداشت.

پوست اندازی اجباری پرسپولیس
پوست اندازی ناخواسته پرسپولیس از زمان اتفاق افتاد که این تیم از پنج دیدار ابتدایی خود، دو پیروزی، یک شکست و دو تساوی کسب کرد. قهرمان پنج دوره متوالی لیگ برتر ایران که در آستانه ورود به بحران قرار داشت چاره‌ای جز تغییرات گسترده در تاکتیک خود نداشت.
یحیی در نخستین تصمیم اصلی خود رضا اسدی چهره خبرساز نقل و انتقالات تابستانی را نیمکت نشین کرد تا احسان پهلوان جای او را بگیرد. سیدجلال حسینی نیز با مصدومیت در تمرینات روبرو شد تا این بار زوج علی نعمتی و فرشاد فرجی را در قلب دفاع بیازماید.

کمال گرایی هم اجباری شد
تغییر تاکتیک پرسپولیس که از هفته ششم بازی با مقابل صنعت نفت آبادان آغاز شد با مصدومین احسان پهلوان در همان نیمه نخست دچار شوک شد. با این حال یحیی باز هم ترجیح داد اسدی را روی نیمکت نگه دارد تا کمال کامیابی نیا جانشین پهلوان شده و مشکلات خط میانی پرسپولیس را حل کند.
سرخپوشان پایتخت با حضور کامیابی نیا بازی تهاجمی همیشگی خود را آغاز کردند. نحوه استقرار این بازیکن در میانه میدان باعث شد تا فضای کمتری به حریف داده شود و یحیی با استفاده از میلاد سرلک و مهدی ترابی بازی دلخواه خود را در یک سوم دفاعی حریف انجام دهد.


بیشتر بخوانید: سرمربی اسقلال و پرسپولیس اشتباه می‌کنند؟


سیدجلال شاید؛ اسدی نه!
سرمربی پرسپولیس در دیدار با استقلال تهران قصد دارد تغییراتی را در ترکیب تیمش نسبت به بازی با نفت مسجد سلیمان و صنعت نفت آبادان برگزار کند. یحیی با این حال قصدی برای استفاده از رضا اسدی در دربی پایتخت ندارد تا خرید پر سر و صدای سرخ‌ها نخستین دربی را از روی نیمکت تماشا کند. او همچنین سیدجلال را به دلیل پشت سر گذاشتن مصدومیت بازی نخواهد داد تا با دفاعی جوان نزد مهاجمان پر تعداد استقلال برود. البته در صورتی که سیدجلال شرایط بازی داشته باشد ممکن است در دقایقی که تیم نیاز دارد به زمین برود.

بازگشت به دوران اوج سرخ با رنگ آبی
پرسپولیس در صورت کسب پیروزی مقابل استقلال تهران به طور کامل از بحران و فشار منتقدان خارج می‌شود. تیمی که با بردهای اقتصادی به رتبه دوم جدول رسیده است تا برای کاهش فاصله خود با سپاهان اصفهان به فکر بازگشت به صدر جدول باشد. اوج گیری سرخ‌ها با بردن آبی‌ها می‌تواند آغاز شود تا هواداران این تیم برای رؤیای رسیدن به ۶ قهرمانی متوالی در لیگ برتر بیشتر از همیشه انگیزه داشته باشند.
باید دید تفکرات یحیی برای اوج گیری دوباره پرسپولیس در لیگ برتر از بازی با استقلال شروع می‌شود یا این تیم بار دیگر با بحرانی دوباره برای حمله برخی پیشکسوتان و منتقدان خود روبرو می‌شود.
دربی نود و هفتم پایتخت ساعت ۱۶ شنبه بین تیم‌های فوتبال استقلال تهران و پرسپولیس در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود.

منبع: مهر
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات شما