تاریخ انتشار: ۰۸:۵۹ - ۱۲ آذر ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۲ نظر

مذاکرات وین؛ عصبانیت هیأت ایران از قرائت بیانیه آمریکا

یک رسانه انگلیسی روایتی از واکنش تند تیم مذاکره‌کننده ایران به قرائت بیانیه مقام آمریکایی در مذاکرات وین ارائه کرده است.

مذاکرات وین؛ عصبانیت هیأت ایران از قرائت بیانیه آمریکا
رویداد۲۴ یک رسانه انگلیسی از واکنش تند تیم مذاکره‌کننده ایران به قرائت بیانیه «رابرت مالی»، نماینده آمریکا در امور ایران در مذاکرات وین خبر داده است.

به گزارش فارس، پایگاه میدل‌ایست‌آی نوشته مذاکرات شروع بسیار سختی داشته‌اند. این پایگاه نوشته است: «میدل‌ایست‌آی متوجه شده که یک کشور اروپایی با قرائت بیانیه رابرت مالی، رئیس هیأت آمریکایی، ایران را عصبانی کرده است. هیأت ایران اعتراض کرده و گفته که آمریکا جزو گفتگو‌ها نیست و سپس خطاب به حاضران در اتاق گفته: "ما را تهدید نکنید. "»

میدل‌ایست‌آی نوشته نماینده کشور اروپایی مذکور عقب‌نشینی کرده و به ایرانی‌ها اطمینان داده که بیانیه هیأت آمریکایی از آن به بعد قرائت نخواهد شد.

این رسانه انگلیسی همچنین از بروز پاره‌ای اختلافات در هیأت ۱+۴ خبر داده است. به نوشته این رسانه، هنگامی که نماینده یک کشور اروپایی از ایران انتقاد و این کشور را به انعطاف‌ناپذیری متهم کرد هیأت چین با اشاره به توافق «آکوس» از ریاکاری و سیاست‌های دوگانه غرب در مسائل منع اشاعه هسته‌ای انتقاد کرد.

طرف اروپایی پس از این خواستار موکول شدن جلسه به زمانی دیگر شده، اما این موضوع با مخالفت هیأت ایران روبرو شده که تأکید کرده قرار است وین را به مقصد تهران ترک کند؛ به همین دلیل گفتگو‌ها ادامه پیدا کرده‌اند.

منبع: فارس
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
محمدعلی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
0
0
اگر قرار باشد تهدید کنند ما باید برای دفاع از خودمان بمب اتم بسازیم خواهش ملت از دولتمردان این است
سیدحسن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
0
0
مذاکره توافق فقط هرکاری میکنید اقتصاد مردم و جامعه را زودتر چاره کنید
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: