تاریخ انتشار: ۱۱:۱۰ - ۱۲ آذر ۱۴۰۰

آمار جهانی کرونا؛ بیش از ۲۶۴ میلیون مبتلا به کووید-۱۹

مجموع مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» در جهان تاکنون به ۲۶۴ میلیون و ۴۷۴ هزار و ۹۰۲ نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و ۲۵۰ هزار و ۷۰ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و همچنین ۲۳۸ میلیون و ۴۹۲ هزار و ۳۸۹ نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته‌اند.

آمار جهانی کرونا؛ بیش از ۲۶۴ میلیون مبتلا به کووید-۱۹

رویداد۲۴ بر اساس آمار‌های جهانی، آمریکا همچنین با بیش از ۴۹.۷ میلیون مبتلا و بیش از ۸۰۶ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشور‌های درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۴.۶ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۲.۱ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۱۵ هزار و هند با بیش از ۴۷۰ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۴۹,۷۱۶,۸۲۵ ۸۰۶,۳۹۸
۲ هند ۳۴,۶۱۵,۷۵۷ ۴۷۰,۱۱۵
۳ برزیل ۲۲,۱۱۸,۷۸۲ ۶۱۵,۲۲۵
۴ انگلیس ۱۰,۳۲۹,۰۷۴ ۱۴۵,۲۸۱
۵ روسیه ۹,۷۰۳,۱۰۷ ۲۷۷,۶۴۰
۶ ترکیه ۸,۸۳۹,۸۹۱ ۷۷,۲۳۰
۷ فرانسه ۷,۷۷۳,۵۳۰ ۱۱۹,۳۳۰
۸ ایران ۶,۱۲۵,۵۹۶ ۱۲۹,۹۸۸
۹ آلمان ۶,۰۲۶,۷۹۶ ۱۰۲,۹۰۹
۱۰ آرژانتین ۵,۳۳۵,۳۱۰ ۱۱۶,۶۱۷

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۲۷۷ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. با این حال انگلیس با ثبت رسمی ۱۰ میلیون و ۳۲۹ هزار و ۷۴ بیمار کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.

همچنین ایران با مجموع شش میلیون و ۱۲۵ هزار و ۵۹۶ ابتلا و ۱۲۹ هزار و ۹۸۸ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه هشتم در بین ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.

بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۷ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، ایران، آلمان، آرژانتین، اسپانیا، کلمبیا، ایتالیا، اندونزی، مکزیک، لهستان و اوکراین نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۲ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات شما