تاریخ انتشار: ۱۲:۴۵ - ۱۴ آذر ۱۴۰۰

دستور رئیسی به استاندار تهران درباره آلودگی هوا

 معاون استاندار تهران با بیان اینکه اجرای راهکارهای میان و بلندمدت رفع آلودگی هوای تهران، نیازمند جذب اعتبار و نقدینگی نسبتاً زیادی است که در بودجه‌های سالیانه کشور دیده شود، گفت: رئیس‌جمهور به استاندار تهران در این باره دستورات لازم را داده است و حتماً در برنامه‌های امسال و سال‌های آتی لحاظ می‌شود.

آلودگی هوای تهران

رویداد۲۴ عابد ملکی با اشاره به وضعیت فعالیت واحد‌های تولیدی آلاینده هوا و نیز خودرو‌های فرسوده برای کنترل آلودگی هوا در استان تهران گفت: دو کارگروه اضطرار و کارگروه اصلی کنترل آلودگی هوا در استان تهران تشکیل می شود.

وی ادامه داد: وقتی شاخص الودگی هوا بالای ۱۰۰ قرار می‌گیرد و هوا برای گروه‌های حساس ناسالم می‌شود وقتی روی ۱۵۰ قرار می‌گیرد که برای همه گروه‌های سنی خطرناک است و یا بالاتر از آن قرار می‌گیرد، کارگروه اضطرار رفع آلودگی هوا برای ارائه راهکار‌های موقتی برای کاهش و یا کاهش مواجهه مردم با هوای آلوده تشکیل می‌شود.

معاون استاندار تهران تصریح کرد: منع تردد کامیون‌ها، توقف فعالیت صنایع آلاینده و مجازی کردن مدارس و عدم فعالیت ورزشی در محیط‌های باز در کارگروه اضطرار مورد تصمیم گیری قرار می‌گیرد اما کارگروه اصلی به بررسی و ارائه راهکار‌های میان و بلند مدت برای رفع آلودگی هوا در استان تهران با تصمیم درباره مواردی همچون نوسازی ناوگان حمل و نقل شهری،نوسازی خودرو‌های دیزلی و جایجایی صنایع آلاینده از تهران می‌پردازد.

ملکی با اشاره به اینکه با توجه به وضعیت آلودگی هوای تهران هر دو جلسه به موازات هم تشکیل می‌شوند، بیان کرد: اجرای راهکار‌های میان و بلند مدت رفع آلودگی هوای تهران، نیازمند جذب اعتبار و نقدینگی نسبتا زیادی است که در بودجه‌های سالیانه کشور باید دیده شود و برای این موضوع رئیس جمهور به استاندار تهران دستوراتی داده است که حتما در برنامه‌های امسال و سال‌های آتی قرار داده و به مرور زمان درباره روند اجرای آن به مردم گزارش داده می‌شود.

معاون استاندار تهران تاکید کرد: با وضعیت شاخص‌ها در سطح استان تهران،با دستور کارگروه اضطرار فعالیت صنایع دارای آلایندگی متوقف و از تردد خودرو‌هایی که معاینه فنی ندارند و دودزا هستند تا رسیدن به شرایط مطلوب جلوگیری می‌شود.

منبع: میزان
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: آلودگی هوا
نظرات شما
پیشخوان