تاریخ انتشار: ۱۲:۱۳ - ۱۵ آذر ۱۴۰۰

آمار عجیب مهاجم استقلال؛ ۸۰ بازی فقط ۱۲ گل زده!

آمار گلزنی مهاجم تیم فوتبال استقلال در ۵ فصل گذشته نشان می‌دهد این بازیکن اصلا در امر گلزنی بازیکنی موفق محسوب نمی‌شود.

آمار عجیب مهاجم استقلال؛ ۸۰ بازی فقط ۱۲ گل زده!
رویداد۲۴ جدایی ۲ گلزن تیم استقلال در فصول گذشته (قائدی و دیاباته) باعث انتقادات از خط حمله فعلی این تیم شده به خصوص وقتی که این باشگاه با ۲ بازیکن خارجی مثل ژستد و یامگا قرارداد بسته است. یامگا در همان بازی‌های ابتدایی موفق به زدن ۳ گل که یکی از آن‌ها از روی نقطه پنالتی بود شد، ولی رودی ژستد در ۴ دیداری که برای تیمش به میدان رفته موفق به گلزنی نشده است.

مجیدی بعد از اولین بازی این بازیکن برای استقلال در پاسخ به این سوال که گفته بود آیا بازی‌های ژستد و یامگا را دیده که آن‌ها را جذب کرده گفت: اگر بازی آن‌ها را ندیده بودم، چطور انتخابشان کردم؟ همه این نفراتی که جذب تیم شدند را با ساعت‌ها مشورت جذب کردیم. ما فقط از طریق فیلم ایجنت‌ها آن‌ها را جذب نکردیم. بازی بازیکنان خارجی استقلال را ۹۰ دقیقه با اسکایپ تماشا کردم. اگر چه مجیدی معتقد است بازی این نفرات را زیر نظر داشته، اما آمار گلزنی ژستد حداقل در ۵ سال گذشته نشان می‌دهد این بازیکن مهاجم گلزنی نیست.

در زیر جدول آمار گلزنی این بازیکن در ۵ فصل گذشته را مشاهده می‌کنید:

آمار عجیب مهاجم استقلال؛ ۸۰ بازی فقط ۱۲ گل زده!

به این آمار باید ۴ دیدار گذشته استقلال را هم اضافه کرد که وی موفقی به گلزنی نشده، به این ترتیب ژستد در ۸۰ بازی گذشته خود تنها ۱۲ گل به ثمر رسانده است. این در حالی است که دیدباته در ۲ فصل حضور در استقلال و در ۳۳ بازی موفق به ۲۷ بار گلزنی در لیگ برتر شد. در این آمارِ دیاباته گل‌های وی در جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا هم لحاظ نشده است. بهترین فصل این بازیکن اهل کشور بنین در ۲۰۱۴-۲۰۱۵ بوده که او موفق شد در چمپیون‌شیپ در ۴۴ مسابقه، ۲۲ گل به ثمر برساند.

منبع: فارس
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: استقلال
نظرات شما