تاریخ انتشار: ۱۶:۴۵ - ۱۶ آذر ۱۴۰۰

یک و نیم ماه حساس برای پرسپولیس/ سرخ‌ها صدرنشین می‌شوند؟

در یک و نیم ماه آینده پرسپولیس یک بازی با پدیده در مشهد خواهد داشت و یک دیدار با سپاهان در زمین بی طرف؛ سایر مسابقات این تیم در تهران برگزار می‌شود.

یک و نیم ماه حساس برای پرسپولیس/ سرخ‌ها صدرنشین می‌شوند؟

رویداد۲۴ با اعلام برنامه لیگ برتر ایران تا هفته شانزدهم، مشخص شد که ۲۳ دی ماه پایان نیم فصل لیگ برتر خواهد بود و به این ترتیب لیگ ایران پس از دو فصل دشوار، این دوره در بهار ۱۴۰۱ به پایان خواهد رسید.

لیگ برتر ایران در ۵ سال اخیر تنها یک تیم را به عنوان قهرمان شناخته: پرسپولیس. تیمی که حالا برای ششمین قهرمانی متوالی تلاش می‌کند و امیدوار است با هدایت یحیی گل‌محمدی لیگ برتر را فتح کند تا به این ترتیب یحیی نیز به رکورد برانکو برسد و در کنار امیر قلعه نویی تنها مربیانی باشند که در لیگ برتر هت‌تریک می‌کنند.

پرسپولیس تا اینجای فصل عملکرد قابل قبولی داشته و توانسته باوجود شرایط نامطلوب روحی حاصل از شکست مقابل الهلال و تغییرات متعدد در فهرست بازیکنان، خود را در میان مدعیان قهرمانی قرار دهد و تنها یک امتیاز با صدر جدول امتیاز داشته باشد. پرسپولیس تنها یک امتیاز تا متوسط قهرمانی فاصله دارد و به نوعی با پیروزی مقابل هوادار، به استاندارد قهرمانی خواهد رسید.

پرسپولیس در ۸ بازی بعدی، شرایط مثبتی از نظر میزبانی خواهد داشت و شش بازی را در تهران برگزار خواهد کرد و تنها دو بار برای دیدار با پدیده و سپاهان سفر خواهد داشت. نکته جالب اینکه بازی جام حذفی پرسپولیس نیز در تهران به انجام می‌رسد.


بیشتر بخوانید: تازه‌ترین رده‌بندی باشگاهی جهان/ پرسپولیس پرچمدار فوتبال ایران


سرخپوشان پایتخت با هوادار، ذوب آهن، تراکتور، فجرسپاسی و فولاد در ورزشگاه آزادی رودررو می‌شوند و با پیکان در ورزشگاه شهرقدس دیدار خواهند کرد. باتوجه به اینکه آن‌ها در نیم فصل بازی‌های خارج از خانه بیشتری را خواهند داشت، باید از این بازی‌های خانگی بیشترین استفاده را ببرند و شرایط را به سود خود تغییر دهند.

نکته جالب اینکه ۸ بازی لیگ برتری قرمز‌ها به اضافه تک بازی جام حذفی در ۴۵ روز برگزار می‌شود و به عبارتی تیم یحیی گلمحمدی تا فیفادی بعدی به صورت منظم هر ۵ روز یک بازی خواهد داشت و این موضوع، کار را برای مربیان و بازیکنان این تیم دشوار خواهد کرد.

اگر پرسپولیس بتواند پس از این ۸ بازی لیگ برتری، حداقل ۳۲ امتیاز داشته باشد و در صدر جدول قرار بگیرد، به ادامه فصل امیدوار خواهد بود و در غیر این صورت شاید عملیات دبل هت‌تریک تا حد زیادی منتفی شود. چرا که در نیم فصل دوم سرخپوشان در یک مقطع سه بازی خارج از خانه مقابل ذوب آهن، سپاهان (شهر بی طرف) و تراکتور خواهند داشت که کسب امتیاز از هر بازی آن دشواری‌های خاص خود را خواهد داشت. علاوه بر این آن‌ها با گل‌گهر مدعی نیز در سیرجان بازی می‌کنند و آخرین بازی فصل هم برابر فجرسپاسی در شیراز خواهد بود که شاید برای بقا در لیگ برتر وارد زمین شود.

پنج شنبه ۱۸ آذر

پرسپولیس - هوادار - ساعت ۱۸- ورزشگاه آزادی

چهارشنبه ۲۴ آذر

پیکان تهران-پرسپولیس– ساعت ۱۵- ورزشگاه متعاقبا اعلام می‌شود.

جمعه ۳ دی

پرسپولیس-ذوب آهن اصفهان– ساعت ۱۷- ورزشگاه آزادی تهران

چهارشنبه ۸ دی

فولاد مبارکه سپاهان-پرسپولیس– ساعت ۱۵- ورزشگاه متعاقبا اعلام می‌شود.

دوشنبه ۱۳ دی

پرسپولیس-تراکتور تبریز– ساعت ۱۷- ورزشگاه آزادی تهران

شنبه ۱۸ دی

پدیده مشهد-پرسپولیس– ساعت ۱۵- ورزشگاه امام رضا (ع) مشهد

پنجشنبه ۲۳ دی

پرسپولیس-فجر سپاسی شیراز– ساعت ۱۷- ورزشگاه آزادی

شنبه ۲ بهمن

پرسپولیس-فولاد خوزستان– ساعت ۱۷- ورزشگاه آزادی تهران

منبع: ورزش سه
خبر های مرتبط
برچسب ها: پرسپولیس ، لیگ برتر
نظرات شما
پیشخوان