تاریخ انتشار: ۱۷:۲۳ - ۱۸ آذر ۱۴۰۰

میوه‌ای که سنگ کلیه را خرد می‌کند

سنگ کلیه در دوران بارداری و در صورت بروز تشدید درد و عدم مراجعه به مراکز درمانی ممکن است منجر به زایمان زودرس و عواقب بعد از آن شود.

درمان سنگ کلیه

رویداد۲۴  هنگامی که سطح غلظت مواد معدنی به یک مقدار خاص می‌رسد، آن مواد در بدن انسان تبدیل به سنگ کلیه می‌شوند، البته این موضوع جای نگرانی ندارد و سنگ کلیه از آن دسته از بیماری‌هایی است که با تشخیص به موقع می‌توان آن را به راحتی تشخیص داد و یا درمان کرد که روش اول تشخیص سنگ کلیه، انجام سونوگرافی و روش دوم رادیولوژی است.

انجام تصویربرداری با میزان کم اشعه برای تشخیص سنگ کلیه در موارد خاص مشکلی ندارد، اما این مشکل در زنان باردار می‌تواند باعث بروز عفونت کلیه شود و یا سلامت جنین را به خطر بیاندازد.


بیشتر بخوانید: درد‌های شکمی نشانه کدام بیماری است؟


سنگ کلیه در سه ماه سوم بارداری ممکن است باعث درد زایمان شود به همین منظور در صورتی که در سه ماهه سوم بارداری هستید و درد ناشی از سنگ کلیه به سراغتان آمد بهتر است در اولین فرصت با یک متخصص اورولوژیست مشورت کنید، زیرا در صورت بروز تشدید درد و عدم مراجعه مادران باردار به مراکز درمانی ممکن است شاهد بروز زایمان زودرس و عواقب بعد از آن باشیم.

همچنین از خانواده مرکبات "لیمو" می‌تواند سنگ کلیه را در اندازه متوسط بشکند، لذا به افرادیکه از درد سنگ کلیه رنج می‌برند مصرف لیمو پیشنهاد می‌شود.


خبر های مرتبط
برچسب ها: اخبار سلامت
نظرات شما