تاریخ انتشار: ۱۱:۰۳ - ۲۲ آذر ۱۴۰۰

تداوم آلودگی هوا در تهران

با اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، در طول امروز با انباشت آلاینده‌ها و سکون جو، در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.

اخبار هواشناسی

رویداد۲۴ پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران نشان می‌دهد که در صبح امروز (۲۲ آذر ماه) باتوجه به سکون جو و انباشت آلاینده‌ها طی ساعات گذشته و هم‌زمان با افزایش ترافیک صبحگاهی، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده‌ ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت. عدم وزش باد مؤثر در طول روز از پراکندگی آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد.

استمرار شرایط پایدار و سکون جو تا اواخر وقت دوشنبه همراه با افزایش ترافیک شامگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد و برقراری وضعیت ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق پایتخت پیش‌بینی می‌شود.

صبح روز سه‌شنبه (۲۳ آذر ماه) افزایش ترافیک صبحگاهی و حاکمیت جو آرام و پایدار سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد و کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود. عدم وزش باد مؤثر در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها را محدود خواهد شد.


بیشتر بخوانید: علت اصلی ۸۰ درصد آلودگی هوا


عدم وزش باد مؤثر تا اواخر وقت سه‌شنبه( ۲۳ آذرماه) و افزایش تردد خودروها باعث افزایش غلظت آلاینده‌ها خواهد شد و در نتیجه کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۴۵ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۳۹ و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس است.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: آلودگی هوا
نظرات شما
پیشخوان