تاریخ انتشار: ۱۰:۲۷ - ۲۸ دی ۱۴۰۰

بعد از سرقت گوشی چه باید کرد؟

مشاوره حقوقی آنلاین؛ این روزها یکی از بزرگ‌ترین ترس‌های زندگی کاربران گوشی همراه، گم شدن یا سرقت گوشی‌هایشان است. چرا که آن‌ها بر این باورند تمامی اطلاعات ارزشمندشان یک‌جا با هم از بین خواهد رفت و متحمل خسارات مادی و معنوی بسیاری خواهند شد.

بعد از سرقت گوشی چه باید کرد؟

رویداد۲۴ امروزه با افزایش استفاده از گوشی‌های همراه و تکنولوژی بسیاری از کارها به سهولت و سریع انجام می‌شود. اما این افزایش استفاده از تکنولوژی به تبع مشکلات و مسائلی را هم در جامعه به وجود آورده است. از جمله مفقودی یا سرقت موبایل و غیره. از جمله شایع‌ترین جرایم که روزانه اتفاق می‌افتد سرقت گوشی است که در اغلب موارد با اعمال راهکارهای قانونی قابل پیدا شدن است.

اقدامات مهم پس از سرقت موبایل از طریق مراجع قضایی

اقدام قانونی بعد از سرقت موبایل از طریق مراجع قضایی به این‌صورت است که فرد مال باخته با مراجعه به کلانتری و توضیح شرایط و موضوع به آنان، پیگیری لازم را از مامورین و کلانتری بخواهد.

مامورین کلانتری یا دادسرا بعد از این که شکایت شما مکتوب شد با صدور درخواستی به اپراتورها ردیابی گوشی را می‌خواهند.

دادسرا بعد از تحقیقات مقدماتی و صدور کیفرخواست پرونده را به دادگاه ارسال می‌کند و دادگاه به بررسی دقیق‌تر و ردیابی گوشی از طریق مخابرات می‌پردازد. درصورتی‌که موبایل یافت شد، فرد متهم را احضار می‌کند و به پرونده جرم سرقت گوشی رسیدگی می‌نماید و رای مقتضی صادر می‌شود.

پیگیری سرقت موبایل از طریق مخابرات

دومین راه پیگیری سرقت موبایل از طریق مخابرات است. اولین کاری که لازم است انجام شود مراجعه به مخابرات و درخواست مسدود کردن خط است.

درصورتی‌که فرد سارق هرگونه سواستفاده‌ای از خط تلفن همراه کند شخص دارنده خط مسئول است. بنابراین مسدود کردن خط برای جلوگیری از سواستفاده سارق بسیار ضروری و مهم است. 

منبع: مجله دلتا

خبر های مرتبط
برچسب ها: مشاوره حقوقی
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: