تاریخ انتشار: ۱۰:۱۶ - ۲۹ دی ۱۴۰۰

حکم خیانت زن به شوهر چیست؟

مشاوره حقوقی آنلاین؛ یکی از دلایل فروپاشی خانواده‌ها خیانت است. خیانت بلای خانمان‌سوزی است که فرقی نمی‌کند از جانب کدام یک از طرفین رخ دهد. مهم این است که خطا از سوی هر کسی که باشد یک زندگی نابود می‌شود.

حکم خیانت زن به شوهر

رویداد۲۴ خیانت کردن جزو جرایمی است که قانون مجازات، آن را جرم دانسته و در صورتی‌که شاکی خصوصی نداشته باشد یا شاکی رضایت دهد نیز مجازات فرد خیانت کار اجرا خواهد شد.

حکم خیانت زن به شوهر چیست؟

زن با توجه به نوع خیانتی که به شوهر خود می‌کند، ممکن است مجازات شود. این مجازات عبارت است از:

اگر روابط جنسی خارج از ازدواج زن، کمتر از زنا باشد و بین زن و مرد غریبه رابطه جنسی انجام نشود (مثلا در حد بوسیدن یا بغل کردن باشد) زن متاهل مرتکب رابطه نامشروع شده و مجازات او از ۱تا ۹۹ضربه شلاق تعزیری خواهد بود. میزان دقیق شلاق را دادگاه با توجه به اوضاع احوال و شرایط طرفین تعیین می‌کند. یکی از سوالاتی که از ما پرسیده می‌شود تکلیف کودکان حاصل از رابطه نامشروع است. برای اطلاع از پاسخ این سوال به مطلب شرایط دریافت شناسنامه برای فرزند نامشروع مراجعه کنید.

اگر زن مرتکب زنا شود، یعنی بین او و مرد غریبه دخول صورت گیرد، زنای او مُحصَنه محسوب می‌شود و مجازات او سنگسار است. البته این موضوع شرایط خاص خود را دارد.

طلاق زن خیانت کار

طلاق از حقوق مرد است و مرد می‌تواند بدون هیچ دلیلی برای طلاق دادن زن اقدام کند. بنابراین چه خیانت زن اثبات شود و چه نشود، تاثیری در حق طلاق مرد ندارد و مرد می‌تواند همسر خود را طلاق دهد. البته باید توجه داشته باشید در مواردی که مرد خواهان طلاق است باید کلیه حقوق مالی همسر خود را مانند نفقه، مهریه، شرط تنصیف اموال، اجرت‌المثل ایام زناشویی بپردازد. در این مورد نیز تفاوتی ندارد، اگر خیانت زن در دادگاه نیز ثابت شود مرد برای طلاق دادن زنش باید حقوق او را بپردازد.

زن خیانت کار مستحق مهریه است؟

برخی از مردان تصور می‌کنند که در صورت اثبات خیانت همسرشان می‌توانند مهریه و سایر حقوق مالی او را نپردازند. در حالی‌که این تصور کاملا اشتباه است. زن حتی اگر زنا هم کرده باشد از دریافت مهریه خود محروم نمی‌شود.

منبع: مجله دلتا

خبر های مرتبط
برچسب ها: مشاوره حقوقی
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: