تاریخ انتشار: ۱۳:۵۱ - ۰۳ بهمن ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۳ نظر

نایب رییس مجلس: رئیس اتاق بازرگانی ایران حرف گنده‌تر از دهنش زده است

نیکزاد نایب رییس مجلس در واکنش به سخنان نماینده تربت حیدریه با اشاره به اظهارات اخیر رئیس اتاق بازرگانی ایران علیه یکی از نمایندگان مجلس گفت: آقای شافعی حرف گنده‌تر از دهانش زده و شان مجلس و نمایندگان مشخص است و ایشان در قد و قواره‌ای نیست که بگوید از مجلس پشتیبانی می‌کند.

نایب رییس مجلس: رئیس اتاق بازرگانی ایران حرف گنده‌تر از دهنش زده است

رویداد۲۴ محسن زنگنه نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی در تذکر آیین نامه‌ای صحن علنی امروز (یکشنبه ۳ بهمن ماه) با اشاره به اظهارات رئیس اتاق بازرگانی ایران درباره جایگاه مجلس و اهانت به یکی از نمایندگان مجلس، گفت: منتظر بودیم هیئت رئیسه درباره این اظهارات واکنش نشان دهند. مجلس یازدهم از زمان شروع به کار بخش عمده‌ای از وقت خود را در حمایت از بخش خصوصی و بازرگانی قرار داده است.

نماینده مردم تربیت حیدریه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در اغلب کمیسیون‌های اقتصادی مجلس نمایندگان اتاق بازرگانی حضور دارند و طرح چنین اظهاراتی درست نیست.

وی با بیان اینکه مجلس بار‌ها میزبان رئیس اتاق بازرگانی بوده است، افزود: بار‌ها آقای شافعی در مجلس میهمان کمیسیون‌های تخصصی بوده است، اما اکنون شاهد هستیم کسی که خود باید جوابگو باشد که بعد از ۱۰ سال صدارت و ریاست اتاق بارگانی چه خدمتی به تولید، تجارت و بازرگانی بخش خصوصی کرده است امروز به نمایندگان مردم شهرستان خود جسارت کند.

زنگنه تاکید کرد:‌ای کاش آقای شافعی می‌آمدند و درباره همشهریان خود که مافیای زعفران هستند چند دقیقه‌ای صحبت می‌کردند و دلیل حمایت خود را از این مافیا بیان می‌کردند.

نائب رئیس مجلس نیز در واکنش به این تذکر گفت: شان مجلس و شان نمایندگان مشخص است و شافعی در این قد و قواره نیست که بگوید از مجلس پشتیبانی می‌کند. اول اینکه ایشان خیلی اشتباه می‌کند که بخواهد از مجلس پشتیبانی کند.

نیکزاد که اظهاراتش با تائید نمایندگان همراه بود، اضافه کرد: آقای شافعی حرف گنده‌تر از دهانش زد. اما ما عکس العمل نشان دادیم و گفتیم و ایشان هم رسما تکذیب کردند. دیدگاه مجلس و کمیسیون‌های اقتصادی به مباحث بخش خصوصی کاملا مبرهن و آشکار است.

نائب رئیس مجلس توضیح داد: در هفته سرکشی در حوزه اسین اظهارات آقای شافعی رسانه‌ای شد و بلافاصله به آن واکنش نشان دادیم و اتاق هم تکذیب کرد. من باور نداشتم که آقای شافعی این حرف را زده است. اگر هم زده است باید بداند که جایگاهش این نیست و شان و جایگاه مجلس کاملا مشخص است.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۲۳ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۳
0
0
تو را جایی گنده تر از توانتان گذاشته اند
ایران
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۳۴ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۳
0
0
نوع ادبیات نایب رئیس مجلس نشان میدهد که حرف های آقای شافعی تا چه اندازه درست است واینکه با اصطلاحات کوچه بازاری ولات منشی صحبت میکنند بیانگر این است که هنوز از نظر فکر ی در دهه پنجاه وچهل وحتی قبل تر از آن بسر می برند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۳۴ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۴
0
0
آقای نایب، شما که رگ گردن کلفت می کنی تو با چند درصد رای نماینده مردم شدی و تا حالا چه مشکلی از مشکلات جامعه حل کردی!؟ نماینده 10درصدی
نظرات شما
پیشخوان