تاریخ انتشار: ۱۲:۰۶ - ۰۴ بهمن ۱۴۰۰
نیک‌بین رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی:

تصمیمات خلق‌الساعه وزرا، مشکلات را دوچندان کرده است/ دولت باید سریع‌تر حرکت کند

نماینده مردم کاشمر در مجلس گفت: روند کُند تغییرات در کشور موجب می‌شود تا در بسیاری از موارد نتوانیم به خوبی حرکت کنیم مردم رأی به تغییر دادند، پس دولت باید سریع‌تر حرکت کند.

تصمیمات خلق‌الساعه برخی از وزرا، مشکلات را دوچندان کرده/ دولت باید سریع‌تر حرکت کندرویداد۲۴ جواد نیک‌بین، رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی ضمن بیان این اعتقاد که دولت باید روند حرکت خود را در کار‌ها سریع‌تر کند، اظهار کرد: روند کُند تغییرات در کشور موجب می‌شود تا در بسیاری از موارد نتوانیم به خوبی حرکت کنیم. مردم رأی به تغییر دادند، پس دولت باید سریع‌تر حرکت کند. به علاوه تصمیمات خلق‌الساعه برخی از وزرا، مشکلات را دوچندان کرده است. به نظر من برای حل مشکلات باید جوانانی که از نظرات افراد باتجربه استفاده می‌کنند، به‌کار گرفته شوند؛ زیرا جوانان برای آینده خودشان هم که شده تلاش می‌کنند.

به گزارش ایسنا، وی در خصوص ارزیابی عملکرد مجلس طی یک سال و هفت ماه گذشته، بیان کرد: طی این مدتی که از شروع به کار مجلس یازدهم می‌گذرد، هنوز مجلس نتوانسته در ریل درست و دقیقی حرکت کند و شاهد این هستیم که بعضاً نمایندگان به طرح‌ها و لوایحی می‌پردازند که برخی از آن‌ها به درد زندگی روزمره مردم نمی‌خورد.


بیشتر بخوانید: ‌می‌خواهیم وزرا را استیضاح کنیم، اما اصلا اجازه نمی‌دهند/ به اشکال مختلف ما را تحت فشار قرار می‌دهند


رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی ادامه داد: بار‌ها در مجلس تذکر داده‌ام که باید همه این‌ها را کنار بگذاریم، حتی روند مجلس را متوقف کرده و اقدام به حذف تمامی قوانین زائد کنیم. به‌عنوان نمونه متأسفانه وجود بیش از ۲۰۰۰ عنوان مجرمانه در کشور، موجب شده زندان‌ها پر باشند، درحالی‌که پاکستان کمتر از ۲۰۰ عنوان مجرمانه دارد. در حوزه کسب‌وکار هم آن‌قدر قانون زائد داریم که برای گرفتن یک مجوز مدت‌ها باید دوندگی کرد؛ لذا باید در مجلس به حذف این قوانین مزاحم بپردازیم.

نیک‌بین با بیان این‌که مجلس شورای اسلامی هنوز به آن باروری و رسالت اصلی خود نرسیده است، تصریح کرد: تصویب قانون و نظارت درست بر قوانین از رسالت‌های اصلی مجلس است، در حالی‌که به دلیل عدم وجود شفافیت، نمی‌توانیم بر برخی جا‌ها نظارت درست داشته باشیم.

وی مهم‌ترین عنصر موفقیت مجلس، دولت و قوه قضائیه و حتی ایران را شفافیت دانست و عنوان کرد: اگر بخواهیم جلوی رانت و برخی از نابسامانی‌ها را بگیریم نیاز به شفافیت در عرصه‌های مختلف داریم. متأسفانه برخی از نمایندگان به عمد و به منظور استفاده بهتر از رانت‌ها، مخالف تصویب طرح شفافیت هستند. وقتی شفافیت باشد، همه می‌بینند که دقیقا در حال انجام چه کاری هستیم.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: برخی هم هستند که عالمانه با طرح شفافیت مخالفت می‌کنند، این افراد می‌گویند شفافیت فقط در برخی از آراء باید باشد.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس که معتقد است به‌جز مسائل نظامی و امنیتی در همه مسائل دیگر باید شفافیت وجود داشته باشد، اظهار کرد: برخی بر این عقیده هستند اگر آراءشان شفاف باشد دیگر رأی نخواهند آورد و مجلس را از دست می‌دهند.

نیک‌بین با پیش‌بینی تصویب طرح شفافیت آراء در مجلس بیان کرد: هرچند مجلس یازدهم در عمل بهتر از مجالس قبلی کار می‌کند، اما هنوز نقصان‌های بسیاری دارد. رایگان کردن آب، برق و گاز برای مردم کم‌درآمد و کم‌برخوردار از مهم‌ترین اقدامات این دوره مجلس شورای اسلامی است.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات شما
پیشخوان