تاریخ انتشار: ۱۵:۴۷ - ۰۷ بهمن ۱۴۰۰

وزارت بهداشت: وارد موج ششم کرونا شده‌ایم +فیلم

رئیس اداره مراقبت‌ بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: افزایش تعداد مبتلایان نشان می‌دهد که وارد روند صعودی موج ششم شده‌ایم و در هفته‌های آینده تعداد بیماران بسیار چشم‌گیر خواهد شد.

رویداد۲۴ دکتر قادری رئیس اداره مراقبت‌ بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: با توجه به این که درصد موارد مثبت ما در هفته های قبل زیر ۱۰درصد بود و هم‌کنون به بالای ۱۵ درصد رسیده است نشان دهنده آن است که ما در فاز تصاعدی پیک ششم کرونا قرار گرفته‌ایم. البته در ابتدای این فاز هستیم. در طول هفته‌های آینده احتمالا تعداد بسیار زیادی بیمار خواهند شد و ما به سمت پیک حرکت خواهیم کرد.

رئیس اداره مراقبت‌ بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: ما اکنون در فاز تصاعدی موج ششم هستیم. یعنی در فازی که افزایش بسیار چشم‌گیر بیماران هر هفته اتفاق خواهد افتاد. 

دکتر قادری در ادامه گفت: بعد از افزایش تعداد موارد سرپایی، دو سه هفته بعد موارد بستری و فوتی ما متاسفانه افزایش خواهد یافت‌ این ویروس را به هیچ وجه دست کم نگیریم. قطعا باعث افزایش بستری و فوت خواهد شد. خصوصا در افراد میانسال و مسن که بیماری های مزمن کنترل نشده داشته اند. این بیماری می‌تواند بسیار خطرناک باشد و حتی باعث فوت این عزیزان شود. 

وی در پایان افزود، باید خیلی مراقبت کرد و بحث پروتکل های بهداشتی را باید جدی گرفت. در بحث دوز سوم واکسن باید پیگیری‌ها انجام شود. استفاده از داروهایی که پزشکان تجویز می‌کنند حتی اگر داروهای ساده ای باشند می‌توانند فشار بر ارگان های داخلی بدن را کاهش دهند و باعث شوند فرد آسیب کمتری ببیند.

منبع: انتخاب
خبر های مرتبط
برچسب ها: ویروس کرونا
نظرات شما