تاریخ انتشار: ۱۱:۵۲ - ۰۸ بهمن ۱۴۰۰

میزان اثربخشی دُزهای یادآور واکسن کرونا در کاهش خطر مرگ ناشی از اُمیکرون

آژانس امنیت بهداشت انگلیس (UKHSA) اعلام کرد: دُزهای یادآور واکسن کرونا میزان مصونیت در برابر مرگ ناشی از سویه اُمیکرون را تا ۹۵ درصد در افراد بالای ۵۰ سال افزایش می‌دهد.

میزان اثربخشی دُزهای یادآور واکسن کرونا در کاهش خطر مرگ ناشی از اُمیکرون

رویداد۲۴ بنابر اعلام آژانس امنیت بهداشت انگلیس، حدود شش ماه پس از تزریق دُز دوم هر یک از واکسن‌های کووید-۱۹، مصونیت در برابر مرگ ناشی از سویه اُمیکرون در افراد بالای ۵۰ سال حدود ۶۰ درصد بود. با این حال، دو هفته پس از دریافت دُز یادآور این میزان به حدود ۹۵ درصد افزایش یافت.

بررسی آژانس امنیت بهداشت انگلیس همچنین نشان می‌دهد: داده‌های موجود سطح بالایی از مصونیت در برابر بستری شدن در بیمارستان ناشی از تزریق دُز یادآور را نشان می‌دهد.

طبق اعلام مسئولان آژانس امنیت بهداشت انگلیس شواهد موجود تایید می‌کند که واکسن به محافظت از همه ما در برابر اثرات بیماری کووید-۱۹ کمک می‌کند و دُزهای یادآور واکسن سطح بالایی از مصونیت را در برابر خطر بستری شدن در بیمارستان و مرگ ناشی از آن در آسیب پذیرترین افراد جامعه ایجاد می‌کند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، همچنین تجزیه و تحلیل اولیه از اثربخشی واکسن علیه زیر سویه اُمیکرون (BA.۲) که روند ابتلا به آن در انگلیس و دانمارک رو به افزایش است، نشان داد که واکسن سطح مشابهی از محافظت را در برابر بیماری ایجاد می‌کند.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
برچسب ها: ویروس کرونا
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: