تاریخ انتشار: ۱۲:۴۸ - ۲۹ بهمن ۱۴۰۰

سرعت انتشار ۵برابری اومیکرون/ بستری‌های گیلان از ۷۰۰ نفر گذشت

سخنگوی علوم پزشکی گیلان عنوان کرد: سرعت انتشار اومیکرون پنج برابر بیشتر از سایر سویه هاست و این امر لزوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به ویژه ماسک و تزریق دز سوم واکسن را بیش از پیش مهم می‌کند.

سرعت انتشار ۵ برابری امیکرون/ بستری‌های گیلان از ۷۰۰ نفر گذشت

رویداد۲۴ دکتر فردین مهرابیان، با اشاره به روند افزایشی بستری‌های کرونا در استان گیلان، اظهار کرد: طی روز گذشته ۱۸۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان گیلان بستری شدند.

وی مجموع بستری‌های کرونایی استان گیلان را ۷۱۳ نفر دانست و افزود: از این تعداد ۱۰۹ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه و آی. سی. یو بستری هستند و ۱۰۰ بیمار بدحال داریم.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با اشاره به همه گیر شدن کرونا در گیلان، افزود: بیشتر افرادی که به اومیکرون مبتلا شده و در مراکز درمانی بستری هستند، هر سه دز واکسن کرونای خود را دریافت نکرده اند.

مهرابیان، از واکسیناسیون بیش از ۴۰ درصدی جمعیت واجد شرایط استان در نوبت سوم خبر داد و اضافه کرد: ۹۵ درصد جمعیت بالای ۱۲ استان استان نوبت اول و ۹۰ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال استان نوبت دوم را تزریق کردند.

وی با بیان اینکه از فردا ۴۰۰ مرکز واکسیناسیون در سطح استان فعال است، عنوان کرد: سرعت انتشار اومیکرون پنج برابر بیشتر از سایر سویه هاست و این امر لزوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به ویژه ماسک و تزریق دز سوم واکسن را بیش از پیش مهم می‌کند.

خبر های مرتبط
نظرات شما
پیشخوان