تاریخ انتشار: ۱۱:۳۶ - ۰۲ اسفند ۱۴۰۰

جزئیات جدید از سقوط جنگنده اف ۵ در تبریز

استاندار آذربایجان‌شرقی، جزئیات جدیدی از سقوط جنگنده اف ۵ در تبریز را تشریح کرد.

جزئیات جدید از سقوط جنگنده اف ۵ در تبریز

رویداد۲۴ استاندار آذربایجان‌شرقی، صبح امروز دوشنبه در پی سقوط یک فروند هواپیمای آموزشی در منطقه یکه‌دکان تبریز در محل حادثه حضور یافت و ضمن بررسی عملیات امداد و نجات، دستور‌های لازم به مسوولان ذی‌ربط را صادر کرد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌شرقی هم که در محل حادثه حضور داشت با بیان اینکه این هواپیما از نوع آموزشی F ۵ حوالی ساعت ۹ صبح در منطقه یکه‌دکان سقوط کرده است، گفت: علت حادثه در دست بررسی است.

محمدباقر هنربر اظهار داشت: با توجه به اینکه این حادثه در یک منطقه مسکونی روی داده است، شجاعت و رشادت مثال‌زدنی خلبان، مانع از برخورد هواپیما به ساختمان‌های مسکونی شد و هواپیما به یک مدرسه که خالی از سکنه بود برخورد کرد.

وی افزود: متاسفانه در این حادثه یک نفر از همشهریان جان خود را از دست داد و وضعیت خلبانان هواپیما نیز در دست بررسی است.

هنربر خاطرنشان کرد: عملیات امداد و نجات با حضور همه دستگاه‌های امدادی و نیرو‌های نظامی در حال انجام است و اطفای حریق به‌طور کامل انجام شده است.


بیشتر بخوانید: فیلمی جدید از هواپیمای جنگی سقوط کرده در تبریز +فیلم


افزایش فوتی‌ها به سه نفر

مدیرعامل جمعیت هلال احمر تبریز در خصوص فوتی‌ای این حادثه گفت: دو خلبان (شهید صادق فلاحی و ‏شهید حنیفه‌زاد) و یک هموطن در اتومبیل شخصی خود از تلفات این حادثه هستند.

فداکاری خلبانان و هدایت جنگنده به منطقه کم جمعیت

امیرشاهین تقی‌خانی سخنگوی ارتش جمهوری اسلامی در خصوص این حادثه بیان داشت: ساعت ۸:۵۰ دقیقه صبح امروز یک فروند هواپیمای آموزشی نیروی هوایی در حین بازگشت از ماموریت آموزشی دچار نقص فنی می‌شود، خلبانان با اینکه امکان استفاده از ایجکت داشتند، ولی با فداکاری از این قابلیت استفاده نکردند تا جنگنده در منطقه پرجمعیت سقوط نکند و این جنگنده را به منطقه کم جمعیت هدایت کردند.

وی با عرض تسلیت شهادت سرهنگ دوم صادق فلاحی و سروان علیرضا حنیفه‌زاد، افزود: علت سانحه همچنان در دست بررسی است.

منبع: فارس
خبر های مرتبط
برچسب ها: حوادث
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: