تاریخ انتشار: ۱۵:۵۰ - ۰۵ فروردين ۱۴۰۱

آیت‌الله خاتمی: مسئولان پس از تعطیلات، عیددیدنی نکنند بلافاصله خدمت کنند

خطیب جمعه تهران خطاب به مسئولان گفت: توصیه می‌کنم پس از تعطیلات، یکی دو روز نخست کار را به عیددیدنی سپری نکنند و بلافاصله به خدمت بپردازند.

سید احمد خاتمی

رویداد۲۴ آیت‌الله سیّد احمد خاتمی، امام جمعه موقّت تهران در خطبه‌های امروز (۵ فروردین) نمازجمعه تهران با اشاره به نزدیک بودن ماه مبارک رمضان گفت: اولیاءالله خود را برای دعای ابوحمزه ثمالی که خواندن آن در ماه مبارک رمضان سفارش شده آماده می‌کردند و اسامی بزرگانی که دعای ابوحمزه را در نماز شب می‌خواندند وجود دارد.

خاتمی با اشاره به آیه‌های توحیدی قرآن گفت: معرفت به صفات خدا در معرفت‌افزایی انسان تأثیرگذار است. ازجمله این صفات، علم خدا به جهان هستی است.

وی با اشاره به توصیه امام خمینی(ره) مبنی بر اینکه «عالم محضر خداست؛ در محضر خدا معصیت نکنید» گفت: اینکه خدا همراه انسان را می‌بیند می‌تواند هویت انسان را زیر و رو کند. این باور در عرصه‌های مختلف اثرگذار است و باعث می‌شود انسان احساس تنهایی و غربت نکند.

خطیب جمعه تهران در خطبه دوم نمازجمعه با تبریک سال نو گفت: امیدواریم دعایی که در ابتدای سال خوانده‌ایم برای همه مردم محقق شود.

وی با اشاره به درگذشت آیت‌الله ری‌شهری گفت: اخیراً ۴ عزیز دیگر را از دست داده ایم؛ مرحوم آیت‌الله العظمی علوی گرگانی مرجع انقلابی که همواره وفادار به نظام و انقلاب بود. آیت‌الله سیدمجتبی رودباری که از علمای محبوب گیلان و از شاگردان امام در قم و نجف بود. آیت‌الله سید محمد فقیه نی‌ریزی که از چهره‌های انقلابی و از نمایندگان مجلس خبرگان از استان فارس بود. چهارمین چهره هم مرحوم حجت الاسلام سید محسن شفیعی از خوزستان بود که مقام معظم رهبری از ایشان به عنوان امید آینده نام بردند.

خاتمی با بیان اینکه مرحوم ری شهری در کنار شما در صف اول نمازجمعه می‌نشست، گفت: ایشان با تمام وجود ولایتمدار بود و مرد کارهای بزرگ بود.

وی در ادامه از خدمتگزاران نوروز ازجمله پلیس، پرسنل بیمارستان‌ها، اورژانس، هلال احمر، صداوسیما و حمل و نقل قدردانی کرد.

خاتمی خطاب به مسئولان گفت: توصیه می‌کنم پس از تعطیلات، یکی دو روز نخست کار را به عیددیدنی سپری نکنند و بلافاصله به خدمت بپردازند.

منبع: فارس
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات شما
نظرسنجی
آیا از 26 فروردین تجربه برخورد با گشت ارشاد را داشتید؟
پیشخوان