تاریخ انتشار: ۱۶:۳۲ - ۰۶ فروردين ۱۴۰۱
رئیس جمهور در نشست ستاد مقابله با کرونا:

مدارس و دانشگاه‌ها از ۱۴ فروردین باید حضوری شوند

رئیس جمهور گفته بنابر مصوبه جدید ستاد ملی مقابله با کرونا مقرر شد از ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ تمام مدارس و دانشگاه‌های کشور به صورت حضوری فعالیت کنند و ساعات کار ادارات نیز به پیش از آغاز کرونا بازگردد.

ابراهیم رئیسی

رویداد۲۴ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری؛ حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در نخستین جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا در سال ۱۴۰۱ ضمن تشکر از همراهی مردم و تلاش کادر درمانی و بهداشتی و تمام کسانی که در کاهش شیوع ویروس کرونا نقش‌آفرینی کردند، تأکید کرد: با وجود روند کاهشی ابتلا و فوتی‌های کرونا در کشور، باید شیوه‌نامه‌های بهداشتی به دقت رعایت و از عادی‌انگاری کرونا در جامعه پرهیز شود.

رئیس جمهور با اشاره به افزایش ۵۰ درصدی سفر‌های نوروزی افزود: مسافرت گسترده مردم نشانه نشاط و امنیت اجتماعی است، اما همه باید نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی حساسیت داشته باشند تا در آینده شاهد گسترش دوباره شیوع کرونا نباشیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی گفت: بر اساس گزارش ارایه شده در ستاد ملی کرونا تاکنون حدود ۱۵۰ میلیون دُز واکسن در کشور تزریق شده که کار بزرگی است، اما دریافت دُز سوم واکسن همچنان باید مورد تأکید قرار گیرد.

رئیس جمهور با اشاره به اهمیت حضور مؤثر اورژانس و پلیس راهور در کاهش تلفات رانندگی، تصریح کرد: باید قاطعانه با تخلفات حادثه‌ساز رانندگی برخورد شود و پلیس هیچ گونه اغماضی در مورد اینگونه تخلفات نداشته باشد چراکه جان مسافران را به خطر می‌اندازد.

حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی با تأکید بر اهمیت خدمت‌رسانی به زائران و مسافران نوروزی در استان‌های مختلف کشور، گفت: مسئولان و استانداران تمام تلاش خود را بکار گیرند تا با همتی مضاعف در ایام نوروز مشکلی برای مردم پیش نیاید و کمبودهایی، چون اسکان نوروزی مسافران سریعا جبران شود.

همچنین در جلسه ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا مصوب شد از ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ تمام مدارس و دانشگاه‌های کشور به صورت حضوری فعالیت کنند و ساعات کار ادارات به پیش از آغاز کرونا بازگردد.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: ابراهیم رئیسی
نظرات شما
نظرسنجی
آیا از 26 فروردین تجربه برخورد با گشت ارشاد را داشتید؟
پیشخوان