تاریخ انتشار: ۲۱:۵۰ - ۰۹ فروردين ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۶ نظر

چرا زنان پشت در ورزشگاه مشهد ماندند؟ / «چون مشهد به عنوان پایگاه فرهنگی جهان اسلام و تشیع است!»

مدیرکل اداره ورزش و جوانان خراسان رضوی توضیحاتی را در خصوص عدم حضور زنان در بازی ایران و لبنان ارائه کرد.

حضور زنان در ورزشگاه مشهد

رویداد۲۴ علی اکبر هاشمی جواهری پس از پایان بازی ایران مقابل لبنان در خصوص عدم حضور بانوان در ورزشگاه امام رضا (ع) برای تماشای این بازی اظهار داشت: خیلی خوشحالم از اینکه بالاخره یک اتفاق بسیار خوب در استان ما رخ داد و خدا را شکر به مذاق فوتبال‌دوستان هم خوش آمد، چون با برد همراه بود و صعود مقتدرانه تیم ملی جمهوری اسلامی ایران در مشهد رقم خورد.

وی افزود: همانطور که مستحضرید در این گونه مسابقات برای تعداد حضور تماشاگر و بقیه مسائل از تهران هماهنگ می‌شود. علیرغم اینکه اخبار مختلفی در رابطه با حضور تماشاگران و یا بدون حضور تماشاگران یا تعداد حاضران در ورزشگاه و مسائل مختلف منتشر شد، ما مجری تصمیماتی بودیم که از تهران گرفته شد. ما و شورای تامین استان همه گوش به فرمان و مجری دستوراتی بودیم که از تهران آمد، در آخرین لحظه‌ها قرار شد به این شکل برگزار شود. بیرون از ورزشگاه مقداری تجمعات بود که اگر می‌بود شاید به این خوبی برگزار نمی‌شد. در مجموع استان خراسان اگرچه نمره بالایی نمی‌گیرد، اما نمره قبولی می‌گیرد. قرار بود تا شنبه بدون حضور تماشاچی بازی برگزار شود؛ یعنی تمام این مقدمات از ساعت ۸ شب شنبه رقم خورد و ستاد کرونا به ما اجازه داد با حضور تماشاگر باشد.

هاشمی جواهری گفت: اول به ما گفتند حدود ۵ هزار نفر، بعد ۸ هزار نفر و بعد ۵۰ درصد ظرفیت ورزشگاه اعلام شد. به جای اینکه به حواشی بپردازیم باید فکرمان را به این معطوف کنیم که تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران صعود مقتدرانه‌ای به جام جهانی داشت. شاید این مسأله کمتر رقم خورده، سال‌های پیش و دوره‌های قبل با، اما و اگر روبرو بود.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه مشهد به عنوان پایگاه فرهنگی جهان اسلام و تشیع است، بنابراین بعضی از مسائل باید از قبل پیش‌بینی می‌شد. ان‌شاءالله در رویداد‌های بعدی می‌دانم که وزارت ورزش برنامه‌هایی دارد در همین استادیوم شرایطی فراهم کند که بازی‌های بین‌المللی بهتر از امروز برگزار شود. آنجا احتمالا ما با آماده‌سازی زیرساخت‌ها حضور تمامی اقشار را داریم. شاید زمان کم باعث شد این اتفاق بیفتد.

رئیس اداره ورزش و جوانان خراسان رضوی در مورد اینکه بلیت‌فروشی بانوان انجام شده و آیا مشکل از تهران بوده و یا خراسان رضوی، اظهار داشت: همان طور که گفتم کلا هدایت اتفاقات این بازی با تهران بود. صرفا بحث حضور بانوان را نمی‌گویم، تمام اتفاقاتی که در این بازی رقم خورد را می‌گویم. ما استادیوم را در اختیارشان گذاشتیم، تاج فیروز، مجموعه آستان قدس و نیروی انتظامی همکاری بسیار خوبی داشتند. خیلی خوشحالیم که هیچ اتفاق خاصی رقم نخورد. حدود ۱۳۰ هزار نفر برای خرید بلیت پشت خط بودند. اگر بلیت فروشی آزاد بود احتمالا ۱۳۰ هزار نفر دوست داشتند در این مسابقه حاضر شوند؛ بنابراین با توجه به این تعداد متقاضی بعضی مسائل رخ می‌دهد، ولی در مجموع فکر می‌کنم مشهد نمره قبولی گرفت. ایده‌آل نبود، ان‌شاءالله تجربه‌ای برای دوره‌های بعد باشد.

نایب رئیس شورای شهر مشهد: از فروش بلیت به بانوان برای بازی تیم ملی خبر ندارم!

مهدی ناصحی پس از پایان بازی ایران و لبنان در خصوص اینکه گفته می‌شود تعداد ۴ هزار بلیت به بانوان برای ورود به ورزشگاه امام رضا فروخته شده، اظهار داشت: از اینکه بلیت فروخته‌اند من اطلاعی ندارم.

نایب رئیس شورای شهر مشهد تصریح کرد: تصمیمات را ما در شورای اسلامی شهر نمی‌گیریم. پیگیری می‌کنیم ببینیم چه اتفاقاتی افتاده است، ولی ازفروش بلیت به بانوان خبر ندارم.

منبع: انتخاب
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۶
رضا
|
France
|
۲۲:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۱/۰۹
3
0
آسمون به زمین هم میچسبید امکان اجازه ورود خانما به ورزشگاه اونم تو مشهد وجود نداشت اگه م پول بلیط ازشون گرفته شده، میره به حساب ...
پاسخ ها
ناشناس
| Austria |
۱۹:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۰
بله در خودمختاری خراسان که این امر محال است با حضور حاج اقا علم الهدی
اسماعیل
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۰
0
1
بعدا میگم توی اسلام زن و مرد باهم برابرند.
پاسخ ها
نادر
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۲
کی گفته برابرن؟؟؟!! پایه اینها بر تبعیض و ظلم استوار است.
نادر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۰
0
1
پول گرفتید، گاز اشک آور زدید، کتک زدید، تحقیر کردید اون وقت اتفاق خاصی هم رقم نخورد؟؟؟؟!!!!!!
ناشناس
|
United States of America
|
۱۸:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۰
1
0
واه واه چه کارها ورود بانوان در ورزشگاهها چه صیغه ای است. که چند ساله باب شده.؟؟بجای این کارها بروید به شوهرانتان برسید. اوقات فراغتتان را با گلدوزی و خیاطی و ترشی و آبگوشت بار گذاشتن پر کنید.فرزندانتان را با معیارهای منحط غربی پرورش ندهید.اینها اگر پر رو شوند فردا حق طلاق از همسرانشان هم میخواهند.فردا تن به فرزند آوری هم نمیدهند و وقت خود را با سگ گربه پر میکنند.این دغدئق در موقعی صورت میگیرد که ما در حال جنگ اقتصادی با امپریالیست جهانخوار و استکبار جهانی هستیم.بجای اینکه کمک خرج سید محرومان باشند با این اداهایشان و رسانه های اب در اسیاب دشمن کوبشان هزینه تراشی میکنند به یمن حضور پرکت حاج آقا علم الهدی در پایتخت فرهنگی جهان اسلام اصلا اجازه چنین مفسده های داده نمیشود.مشهد شهر گردشگری این قرتی بازی ها نیست.یک توضیه هم به مسئولان خدوم دارم همانطور که دادستان محترم کل کشور هم فرمودند باید هزینه این بلیطهای فروخته شده به بانوان پس داده شود.حق الناس است.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: