تاریخ انتشار: ۰۹:۰۳ - ۱۱ فروردين ۱۴۰۱

فیفا از ایران توضیح خواست؛ چرا زنان به ورزشگاه نرفتند؟

فدراسیون بین‌المللی فوتبال پس از اتفاقاتی که در حاشیه دیدار تیم ملی ایران و لبنان رخ داد و تماشاگران زن نتوانستند وارد ورزشگاه شوند، خواستار توضیح فدراسیون ایران شد.

بازی ایران و لبنان

  رویداد۲۴ تیم ملی فوتبال ایران در آخرین دیدار از مرحله نهایی انتخابی جام جهانی روز سه شنبه نهم فروردین جاری در ورزشگاه امام رضا (ع) مشهد به مصاف تیم ملی لبنان رفت و در حضور تماشاگران موفق شد این تیم را دو بر صفر شکست دهد.

این پیروزی در حالی صعود زودهنگام تیم ملی ایران به جام جهانی را تکمیل کرد که اتفاقات حاشیه‌ای این دیدار همه چیز را تحت تاثیر قرار داد و بررسی این اتفاقات به هیات دولت، مجلس و نهاد‌های بین المللی کشیده شد.


بیشتر بخوانید: تاریخ‌سازی با اسپری فلفل به صورت زنان!/ مردم را به نقطه‌ای رساندید که برای اولین بار در تاریخ به دنبال تعلیق فوتبال کشورشان هستند!


در شرایطی که اکثر نهاد‌ها از جمله هیات دولت، رئیس جمهور، رئیس و نمایندگان مجلس، دادستانی و ... خواستار بررسی و ارائه توضیحات مسئولان ورزش در مورد اتفاقات حاشیه‌ای مشهد شده اند، خبرنگار مهر کسب اطلاع کرد فدراسیون بین المللی فوتبال نیز در نامه‌ای به فدراسیون ایران خواستار ارائه توضیحات در مورد این اتفاقات شده است.

در نامه فیفا درباره جرایم احتمالی نظیر تعلیق هیج صحبتی نشده است و تنها خواستار توضیح در این خصوص شده است.

فیفا پیش از این در ارتباطاتی که با فدراسیون فوتبال ایران داشت خواسته بود زمینه حضور بانوان در ورزشگاه‌ها فراهم شود. با این حال در دیدار ایران و لبنان تعدادی از بانوان مقابل ورزشگاه حضور داشتند و خواستار ورود شدند که اجازه حضور در ورزشگاه به آن‌ها داده نشد.

این در حالی است که به ادعای فدراسیون فوتبال بلیتی برای بانوان در نظر گرفته نشده بود و افرادی که مدعی خرید بلیت شده اند با هویت مردان اقدام به این کار کرده اند.

منبع: مهر
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: